prostad hastaliginin belirtileri

Prostat İçin Şifalı Bitkiler; Genellikle 40 Yaş üÜzeri Erkeklerde, İidrar Tazyikinde Azalma, Sık İdrara Çıkma, Özellikle Geceleri İdara Çıkma Sıklı8ğının Artması Gibi Şikayetlerle Baş Gösteren Prostat Büyümesinin Nedeni Henüz Tam Olarak Anlaşıabilmiş Değildir. Prostat Büyümesi İçin Tıbbi Tedavinin Yanısıra Doğal Yollardan da Faydalanılabilir.
Prostat İçin Şifalı Bitkiler

GEREKLİ MALZEMLER :


*Maydanoz,
*Nohut,
*Arpa unu,
*Papatya,
*Ayrık otu,
*Bal

HAZIRLANMASI VE KULLANIM ŞEKİLLERİ :

* Kurutulmuş maydanoz, haşlanmış nohut suyunda demlendikten sonra süzülür. Süzülerek elde edilen karışım, tatlandırılmadan ve tedavi süresince günde üç fincan içilir.

* Arpa unu, melhem kıvamına gelinceye kadar bal ile yoğrulur. Hazırlanan macundan nohut iriliğinde haplar yapılır. Hazırlanan bu haplar, tatlandırılmış papatya şerbe-tiyle günde üç-beş tane yutulur.

* Kurutulmuş ayrık kökü, dövülerek ezilir. Hazırlanan toz beş dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, şerbet kıvamına gelinceye kadar bal ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu şuruptan, yemeklerden sonra bir fincan içilir.

PROSTAT BÜYÜMESİNE YAKIOTU

1/2 veya 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış yakıotu, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 5-6 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş yakıotu çayı, açkarnına veya öğün aralarında, soğutulmadan vetatlandırılmadan içilir.İçine Isırganotu kökü tentürüeklendiğinde çayın etkisi daha da artar. İki haftalık bir çay kürünün ardından 3-4 gün ara verilir ve yeniden 2 haftalık bir çay kürüne başlanabilir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp