Penis Sertleşme Sorunları

Penis Sertleşme Sorunları


Penis Sertleşme Sorunları, Penisin Sertleşmesi Ne Kadar Gerekliyse, Erkeğin Sertleşme ile İlgili Kaygıları da o Kadar Artar.

Penis Sertleşme Sorunları

Sanılanın aksine erkekler sertleşmelerini daha kundakta kazanıp mezara kadar sürdürebilirler.

Sağlıklı olan, normal olan budur. Erkekte sertleşme bozukluğuna “erektil disfonksiyon, empotans, iktidarsızlık” da denir. “... Bir erkeğin sürekli ya da tekrarlayan şekilde, cinsel performans için yeterli penis sertleşmesine ulaşamaması ve/veya bunu koruyamaması”, “Bir erkeğin en az 6 ay süreyle seksüel ilişki için yeterli penis sertleşmesine ulaşamaması ve/veya bunu sürdürmede yetersizlik” olarak tanımlanır.
Amerika'da yaşayan 40–70 yaşları arasındaki erkeklerin %52'sinin hafif, orta ya da ağır sertleşme sorunu yaşadığı bildirilmiştir. Türkiye'de yaşayan 40–70 yaşları arasındaki erkeklerin %69,2'sinin hafif, orta ya da ağır sertleşme sorunu yaşadığı bildirilmiştir. Bazı ülkelerde yapılan çalışmalara bakarak 40–70 yaşları arasındaki erkeklerin yüzde kaçının orta ya da ağır sertleşme sorunu yaşadığını karşılaştıralım.Türkiye ‘de 40–70 yaşları arasındaki erkeklerin % 36'sıJaponya ‘da 40–70 yaşları arasındaki erkeklerin %34,5'iMalezya ‘da 40–70 yaşları arasındaki erkeklerin %22,4'üİtalya'da 40–70 yaşları arasındaki erkeklerin %17,2'siBrezilya'da 40–70 yaşları arasındaki erkeklerin %15,5'isi orta veya ağır sertleşme sorunu yaşamaktadır.Irklar arasında sertleşme sorunun değerlendiği çalışmalar, hiçbir farklılığın olmadığı yönündedir. Irk değil, sosyodemografik değişikliklerin sertleşme sorununda, belirleyici olduğu gözlemlenmiştir. Poliklinikte doktorun “Şikâyetiniz nedir?” sorusuna verilen cevaplar size yakınması olan insanların yaşları hakkında fikir edindirecektir.44 yaşındayım 4 aydır şikâyetim var.82 yaşındayım 6 aydır şikâyetim var.66 yaşındayım birkaç aydır şikâyetim var.32 yaşındayım birkaç yıldır şikâyetim var.16 yaşındayım…Polikliniğe gelen hastaların yaş aralığı değişkendir, sertleşme sorunu her yaşta yaşanabilir. Erken boşalmadan farklı olarak sıklığı yaşla artar.
Sebepleri Nelerdir
?
Psikojenik( ruhsal ), sinirsel, damarsal hastalıklar ve hormonal hastalıklar sertleşme sorunlarının belli başlı çatısını oluşturur.


SENDE YORUM YAP!

Whatsapp