Otlarla Zayıflama

OTLARLA ZAYIFLAMA


Günümüzde zayıflamak için pek çok yöntem denenmiş ve büyük paralar harcanmıştır. Bu şifalı otlarla zayıflama pek fazla maliyet gerektirmeden gerçekleşebilir.

ŞİFALI OTLARLA ZAYIFLAMA

Diyet ve beden hareketleri yaparak, şişmanlıktan kurtulmak mümkün... Ancak, bitkilerin vücuttaki yağları eritmek, dolayısıyla kilo verdirmekteki gücü de unutulmamalıdır. 30 Nisan 2005 Cumartesi 11:02Şişmanlık, alınan kalori miktarının yakılan kaloriden daha fazla olması sonucu ortaya çıkan bir metabolizma bozukluğudur. Tıp dilinde ''obezite'' denilen şişmanlık; ihtiyaçtan fazla besin almak, yeterince hareket etmemek, tiroid veya diğer bezlerin çalışmasında görülen yetersizlikler, böbrek veya kalp hastalıkları, ruhsal yapı ve soyaçekimden kaynaklanabiliyor.

HASTALIK RİSKİ TAŞIYORLAR


Özellikle sırt, kol, bacakların üst kısımları, kalçalar ve karın bölgesinde aşırı derecede yağ birikir. Yüz ovalleşir, hareket etme kabiliyeti azalır, dolaşım sisteminde de bozukluklar görülür. Araştırmalara göre; şişmanların daha çabuk yaşlandıkları, şeker hastalığı, damar sertliği, kalp hastalıkları, karaciğer ve safra kesesi hastalıkları, tansiyon yüksekliği, akciğer hastalıkları, romatizmal hastalıklar, ruhi veya sinirsel hastalıkların tehdidi altında bulundukları belirtilmektedir. İşte size, sişmanlıktan kurtulmak ya da fazla birkaç kiloyu verebilmek için doğal reçeteler:

Reçete 1

Malzemeler:

* Atkuyruğu (tilkikuyruğu, zemberekotu)

* Su

Hazırlanışı: 4 su bardağı kaynar suya 20 gram (1 çorba kaşığı) ufalanmış atkuyruğu konulur. Yarım saat bekletildikten sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür. Saat 10:00, 15:00 ve 21:00'de 1'er çay bardağı içilir.

Reçete 2

Malzemeler:

* Domates

* Havuç

* Su

* Kereviz

Hazırlanışı: 4 bardak suya 2 tane kereviz doğranır.15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Suyuna, 1 su bardağı yeni sıkılmış domates suyu ile 1 su bardağı yeni sıkılmış havuç suyu ilave edilir. Saat 10:00, 15:00 ve 21:00'de 1'er çay bardağı içilir.

Reçete 3

Malzemeler:

* Kiraz sapı

* Su

Hazırlanışı: 6 bardak suya 1 çay bardağı dolusu kiraz sapı konulur. 12 saat bekletilir. Sonra 15 dakika kaynatılır ve yarım saat bekletilir. Süzdükten sonra, saat 10:00, 15:00 ve 21:00'de 1'er çay bardağı içilir.

Reçete 4

Malzemeler:

Biberiye

Su

Hazırlanışı: 4 su bardağı saf sirkeye, 1 avuç biberiye eklenir.10 gün bekletildikten sonra, ince ve temiz bir tülbentten süzülür. Sabah-akşam 1'er çay bardağı içilir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp