nemlendirici krem markaları kadınlar kulübü

Nemlendirici Krem Markaları :

Nemlendirici ürünler genç görünüme sahip olmak isteyen kadınların ve yaşlanmaya karşı cildin savaş silahlarıdır. Ancak hangi yaşa, hangi cilde ne çeşit nemlendirici ürünler kullanılmalıdır, bu konu hakkında çok bilgi sahibi değiliz.

Nemlendiriciler yalnız cildi kurumaya karşı değil aynı zamanda çevresel kirlilik ve yıpranmaya karşı da koruyorlar.

Cilt bakımı uzmanları, cilt tipi ne olursa olsun, cildin her gün nem kaybına karşı nemlendirilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Yağlı bir cilde sahip olmanız, nemlendirici kullanmanıza gerek olmadığı anlamına geliyor.

Cilt bakımı için maddeler üreten firmalar, her cilt tipi için nemlendiricilerin ayrı ayrı kullanılması gerektiğini belirtiyor. Kuru ciltler için kremleri, karışık ve yağlı ciltler ise için losyonları öneriliyorlar.

Cildi yağlı olan kişilerin nemlendirici seçerken dikkat etmeleri gereken şey, nemledirici kremin yağsız olması.

Çünkü birtakım kozmetik yağlar akneleri besleyip harekete geçiriyor.

Yaşadığınız ortam ve iklime bağlı olarak, daha çok miktarda nemlendirici krem kullanma ihtiyacında olabileceğinizi unutmamanız gerekiyor.

Nemlendiriciler cildin susuzluğunu giderir, nem dengesini korur, su kaybına bağlı ince kırışıklıkların oluşmasını engeller ve cildin direncini artırır. İşte bu sebeplerden dolayı, cilt için nemlendirici kullanmak çok önemlidir.

Peki, nemlendirici kullanmayı biliyor musunuz?

Hafif nemli cilde sürülürse daha etkili olur İyice temizlenen ve tonikle silinen cilde nemlendirici uygulayın. Cilt hafif nemliyken, kreminizi sürerseniz daha faydalı olur.

Nemlendirici cildi makyaj malzemelerine karşı korurken, bir yandan da makyaj için düzgün bir zemin hazırlar. Daha sonra makyajın temizlenmesini de kolaylaştırır.Nemlendiricilerin bazılarında SPF (güneş koruma faktörü) bulunur. Ama nemlendiricinizde SPF yoksa, üzerine mutlaka güneşyen koruyucu bir krem de sürün.

Yüzünüze nemlendirici uygularken, boynunuzu da unutmayın.

Yağlı ve sivilceli ciltlerde nemlendirici

Yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı vardır. Bu tip ciltlere yağsız (oil-free) ya da yağ oranı çok düşük hafif nemlendiriciler önerilir. Yağ oranını dengeleyen (oil-kontrol) ürünler de idealdir. Bu ürünlerin içinde pudra, kil veya polimer gibi maddeler bulunur. Bu maddeler cildi kurutmadan, üzerindeki fazla yağı emerler.

Özellikle akneli ciltler için üretilen ürünlerde “non comedogenic” veya “non acnegenic” ifadesi yer alır. Bu ifadeler, ürünün siyah nokta veya sivilcelere yol açmayacağını belirtir.

Kuru cilt

Kuru ciltler nemlendiriciden vazgeçemezler. Özellikle hayvansal ya da bitkisel yağlar içeren, mineral veya kolajen benzeri nemlendiriciler kuru ciltleri çok rahatlatırlar

Gece kremleri

Gece kremleri, ciltte gece boyunca kalır. Vücut dinlenirken, kremler de ciltteki kuruluk ve bozukluğu, güneş ve rüzgarın neden olduğu hasarları onarır. Bileşimlerinde mineral yağlar, bitkisel yağlar veya vazelin kullanılır.

Bazı gece kremlerine vitaminler de ilave edilir. Kuru ciltler için olan gece kremleri daha yağlıdır, yağlı ciltler ise kendi cilt tipleri için olan kremleri kullanmalıdırlar.

Sürülen gece kremlerinin, cilt tarafından hemen emilmemesi daha iyidir. Böylece cilt üzerinde uzun süre kalan krem tabakası, yüzeydeki nem kaybını önler ve suyun alttaki dokulara nüfuz etmesini sağlar.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp