Nasır Tedavisi Domates

Nasır Tedavisi Domates :

Ayak nasırları derinin herhangi bir basınca maruz kalmasıyla oluşur. Deri basınç altında kaldığı zaman kendisini korumaya alıyor. Böyle ağrılı durumlarda bitkilerden gelen şifaları mutlaka denemek gerekiyor. 3 diş sarımsağı dövelim. İçine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı karıştırıp ağrıyan bölgelere her akşam merhem sürer gibi sürelim.

Çok faydalı ve doğal bir antibiyotik olan sarımsağın faydasını ayak ansırlarında mutlaka göreceksiniz. Çok faydalı bitkisel bir kürdür ve devamlı uygulandığı taktirde faydasını görmemek imkansızdır. Çok fazla ayakta durmak ve topuklu ayakkabıyla yürümek nasıl oluşumunda tetikleyici unsurlardır.

Nasır tedavisine çok iyi gelecek şifalardan biri de domatestir. Domatesi ortadan ikiye bölelim. Çekirdeğinden çıkan asitler nasırı yok etmede çok faydalıdır. Nasırlı bölgeye koyup saralım. Akşam dan sabaha kadar tedavi edecek ve ağrısını alacaktır. Limon da aynı şekilde nasır tedavisinde uygulanır ve çok etkili olacaktır. Bazı sebepler de ayak nasırlarının oluşumunda tetikleyici faktörlerden biridir.

Ayakkabı seçimi ayak nasırları için çok büyük etkendir. Sivri burunlu ayakkabılar yerine yuvarlak burunlar tercih edilmelidir. Ayak nasırlarında ayak yapısının da rolü büyüktür.

Yorgun ve nasırlı ayaklar için gliserinli ılık suda ayaklarımızı dinlendirelim. Dinlendirdikten sonra ayakların nasırların kısmını törpülemek iyi gelecektir. Bitkisel karışımların ayak nasırlarına çok iyi geldiği uzun yıllardan beri bilinir ve uygulanır. Ayakkabılarımızı rahat ayakkabılar içerisinde en azından nasırlar geçinceye kadar serbest bırakalım. Sıkmadan ve yormadan temizliğine dikkat edelim.

Parmak arası terliklerinde bu konuda rolü büyüktür. Nasır oluşumlarında ayağımızı gliserinli suyun içinde beklettikten sonra domates saralım ve sabaha kadar dinlendirelim. Bitkisel ilaçlar ve sayesinde şifa bulmak doğal bir tedavi sürecidir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp