migren tedavisinde bitkisel çözümlerMigren Tedavisi Bitkisel

Migren Tedavisi Bitkisel Migren Çok Tehlikeli Ve Sinsi bir Hastalıktır. Çoğu Kişi Migren Hastalığı ile Normal Baş Ağrısını Ayırt Edemez. Sürekli Baş Ağrısı Çeker. Detaylı Bilgi İçin Makalemizi Okuyabilirsiniz.


Migren Tedavisi Bitkisel

Tabi normal baş ağrısı ile migren ağrıları benzer özellikler gösterir fakat; Migren ağrısı kafatasının arka tarafından başlayan bir ağrı ile kendini gösterir. Normal ağrılar göz ve çevresinde yoğunlaşır. En büyük fark budur. Ve bir diğer ayırt etme yöntemi de şudur; Normal baş

ağrısı ayda bir belki de 6 ayda bir olurken migren her gün yada 2 -3 güne tekrarlayabilir. Migren ağrısı çektiğiniz zaman ışığa duyarlılık gelişir. eğer migren ağrınız olduğundan Şüpheliniyorsanız mutlaka bir nöroloji uzmannına başvurunuz.
MİGREN BİTKİSEL TEDAVİSİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER : Defne yaprağı, Oğul otu, Fesleğen (attarlar ve şifalı bitkiler satan her mağazada bulunur)
ÇAYIN HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : 2 su bardağı kaynar su içerisine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş defne, oğul otu ve fesleğen koyularak 15 dakika demlenecek. Ilık olarak yudumlayarak yavaş yavaş içilecek. Şeker hastalığı olmayanlar bir kaşık bal ile

tatlandırabilirler. Günde 2-3 bardak içilebilir. Düzenli olarak en az 1 ay devam edilmelidir. Gün içerisinde çay kahve yerine adaçayı, ıhlamur, oğul otu bitki çayları içilmesi faydalıdır. Çay, kahve, sigara, alkol mümkün olduğunca kullanılmamalıdır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp