mide kanaması nedenleri ve tedavisi

Mide Kanaması NedenleriMide kanaması nedenleri, mide kanamasının nedenleri nelerdir, en sık karşılaşılan mide kanaması nedeni nedir, mide kanamasına yol açan en önemli neden nedir, bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız aşağıda bulunan makalemizi inceleyerek bu soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Mide Kanamasının en sık karşılaşılan nedeni tedavi edilmeyen Mide ülseridir. Alkol, aspirin ve eklem iltihabı için kullanılan diğer ilaçlar midede ülser ve iltihaplanmaya yol açarak kanamaya neden olabilir. Ayırca, mide kanseri, mideye giren sert bir cismin yaptığı tahribat ya da ameliyat sonrası stres nedeniyle mide asidinin artması sonucu da mide kanaması görülebilir.

Bütün mide hastalıkları kanamaya neden olur. Eğer müdahale edilmezse, mide kanaması geçirenlerde ölüm oranı %10‘dur. Gastroskopi, hem mide kanamasına neden olan hastalığı gösterir, hem de kanamanın durdurulmasına olanak sağlayarak kanayan hastanın hayatını kurtarır. Bu nedenle, mide kanaması geçiren herkes, acilen hastaneye başvurmalı ve mümkün olan en kısa sürede gastroskopi yapılmalıdır.

Mide Kanamasına neden olan ülser, kanser ya da çeşitli ilaçlar gibi unsurlar belirlendikten sonra, bu unsurların tedavisine başlanır…

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp