Kulak Yapıştırma Bandı

Kulak Yapıştırma Bandı

Kulak Yapıştırma Bandı hakkında bilgiler

Kepçe kulakları düzeltmenin yollarından biri de kulak yapıştırma bantları kullanmaktır.Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Kepçe Kulaklara Estetik Yapıştırıcı

Geçtiğimiz günlerde bir mankenin kulaklarını japon yapıştırıcı ile yapıştırması olay olmuştu. Estetik cerrahlar ise, kulaklarını geriye doğru yapıştırmayı deneyen hastalarla sıklıkla karşılaştıklarını açıkladı.

Kulağı geriye doğru yapıştırma tedavisi varK

Kulağı geriye yapıştırma yönteminin aslında bir tedavi yöntemi olduğunu vurgulayan estetik cerrahları, kepçe kulak sorunu olan çocukların doğumdan sonraki ilk aylarda kulaklarının geriye yapıştırılarak tedavi edildiğini kaydetti. Bu yöntemde yapıştırıcı yerine antimikrobik özelliği olan bantların kullanıldığını kaydeden cerrahlar, bantlar özellikle kulağın yumuşak olduğu ilk bir yaşta etkili olabildiğini, anneden geçen östrojen özellikle ilk aylarda kulağı çok kolay şekil alabilen bir halde tuttuğu için kepçe kulak ya da kulakta şekil bozukluğu olan çocuklara bu yöntemin uygulandığını açıkladı.Önemli olan erken tedaviKepçe kulak tedavisinde önemli olanın tedaviye erken yaşta başlamak olduğunu vurgulayan cerrahlar, kulağa kadar erken müdahale olursa tedavi şansının o kadar yüksek olduğunu ifade etti. Kulaklar sertleşeme başladıktan sonra bu yöntemin kullanılmadığını ifade eden estetik cerrahlar, bir yapıştırıcı firmasının yetişkinler için bu tür bir yapıştırıcı geliştirdiğini bildirdi.


Kepçe kulakta en iyi çözüm ameliyat

Estetik cerrahlar, özellikle kepçe kulaklarda en iyi çözümün ameliyat olduğunu vurguladı.

Kepçe kulak ameliyatlarının kıkırdağa şekil verilerek oldukça iyi bir sonuçla yapılabildiğini kaydeden cerrahlar, ameliyatla birkaç saatte bitirilebilecek bir sorunla yaşamanın ise iyi bir tercih olarak görülmediğini belirtti.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp