Kreatinin Düşüklüğü

Kreatinin Düşüklüğü, Temel Alınan Madde Dışarıdan Verilebileceği Gibi, Kreatinin Gibi Vücutta Üretilen Bir Madde De Olabilir. Kreatin‘in Başka Bir Etkisi, Vücutta Protein Sentezini Artırmasına Yardımcı Olmasıdır. Dolayısıyla, Kreatin Kas Büyümesinde Çok Ciddi Bir Sporcu Gıdasıdır.

Kreatinin Düşüklüğü

Kreatin insan vücudunda karaciğer ve böbrekde, üç temel amino asitin (arjinin, glisin, metionin) doğal olarak sentezlenmesi sonucunda oluşan doğal bir amino asit türevidir. Kreatinin en temel görevi ani ve güç gerektiren hareketlerde kaslara enerji sağlamaya yardımcı olmaktır. Kreatin kasların gerçek enerji kaynağı olan ATP nin (Adenosine triphosphate) miktarını artırmaya, dolayısıyla kreatin takviyesi gerçek bir güç artışı sağlamaya yardımcı olur.

ATP kendi bünyesinden bir fosfat molekülü vererek enerji üretir ve ADP‘ye (Adenosine diphosphate) dönüşür. Bir ATP‘nin üretmiş olduğu enerji yaklaşık olarak 10 saniye kadar sürer. Enerji üretiminin devamlı olabilmesi için derhal yeni bir ATP kullanımına ihtiyaç vardır. Başka bir deyişle vücut enerji üretiminde sürekli olarak ATP‘yi kullanır.

İşte bu nokta Kreatin takviyesinin önem kazandığı ve kendini gösterdiği noktadır. Kreatin büyük oranda iskelet kaslarında Kreatin fosfat olarak depolanır. Kreatin fosfat ADP‘ye fosfatını vererek tekrardan ATP‘ye dönüşmesini sağlar. Geri dönüşüm yapan ATP tekrar enerji üretiminde kullanılır.

Fazla Kreatin takviyesi almakla, fazla enerji üretimi olduğu bir gerçektir. Fakat, uzun süreli çalışmalarda, ATP‘de enerji molekülleri kaybolur. Bu nedenle, belli bir noktadan sonra vücuda Kreatin takviyesi yapılması anlamsız olur. Çünkü, enerji moleküllerinin kaybolması sonucu artık ATP üretimi olmaz. ATP, en temelde bir Ribose ve Fosfat zinciridir. Enerji moleküllerinin kaybolduğu bu noktaya gelindiğinde, Kreatin fosfat‘ın ADP‘nin ATP‘ye dönüşmesi için fosfat vermesi herhangi bir fayda sağlamaz. Vücudun Ribose üretebilmesi için bir dinlenme süresine girmesi şarttır.

Burada, Ribose takviyesinin önemi ortaya çıkar. Bu konuda daha detaylı bilgi D-Ribose ürünümüzün açıklamasında verilmiştir. Kreatin ve Riboz‘un birlikte kullanımı sporcularda gerçek bir güç ve enerji patlaması yaratmaya yardımcı olur.ADP‘yi sürekli olarak ATP‘ye çeviren bir madde olmasıyla, Kreatin gerçek güç performansı artışı sağlamaya yardımcı olan tek sporcu gıdasıdır.

Vahşi ve yırtıcı hayvanların etinde bulunan Kreatin miktarı, evcil hayvanların etinde bulunan miktardan tam 10 kat daha fazladır. Bu gerçek, güç ve çevikliğin temelinde Kreatin varlığının olduğunu en çarpıcı şekilde ortaya koymaktadır.Kreatin‘in başka bir etkisi, vücutta protein sentezini artırmasına yardımcı olmasıdır. Dolayısıyla, Kreatin kas büyümesinde çok ciddi bir sporcu gıdasıdır.

Yorumlar

 • Ays** Gö****
  4 yıl önce
  kreatinin 0.42 olarak sonuç çıktı çok düşük olduğunu söylediler bi sun olurmu ve nasıl bi bitkisel ilaç kullanabiliriz hastamız 35 yasınga ve 40 kiloda
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   kandaki üre ve kreatin değerlerini düşürmeye yardımcı etkili bitkisel ürünler bunlardır incelemek için linki tıklayın bilgi hattı: 224 2 3 4 5 6 7 8
 • Fur*** *
  4 yıl önce
  kreatatin değerim düşük nasıl bir beslenme önerirsiniz ? saygılar.
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   kandaki üre ve kreatin değerlerini düşürmeye yardımcı etkili bitkisel ürünler bunlardır incelemek için linki tıklayın.yada bilgi hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp