Korse Faydaları

Korse Faydaları :

Korse Kullanmanın Faydaları

Korse çok uzun zamanlardan beri moda dünyasının vazgeçilmez bir parçası olarak kullanılmaktadır. Özellikle bayanların vazgeçilmezidir korseler. Hele birde balık etli bir bayansanız korse bir ihtiyaç haline gelmektedir. Korse bir elbise yada dar bir kıyafet giydiğinizde fazla kiloların toparlanmasını ve vücudun güzel görünmesini sağlar. Pek çok çeşidi bulunan korseler zayıflamaya da yardımcı olmak üzere kullanılmaktadır. Özellikle selülit korseleri hem vücudu daha düzgün göstermekte hem de zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Bel korseleri, kalça dikleştiren korseler, uzun elbise korseleri, sporcu korseleri, parafinli korseler,erkek korseleri,medikal korseler, çelik korse, slim‘n lift supreme korse, hamilelik sonrası korse gibi farklı çeşitleri vardır. Korse çeşitleri sadece güzel görünmek için değil aynı zamanda medikal yardımcı olarak bel fıtığı, bel ağrısı, göbek fıtığı, hamilelik sonrası karın toparlama amaçlı da kullanılmaktadır. Peki korse giymenin zararları var mıdır? Korse nasıl kullanılmalıdır? Şimdi korsenin faydalarını, zararlarını ve kullanımını açıklayalım.

Korsenin Faydaları:

Korse kullanımı vücudu toparlar ve güzel görünmesini sağlar.

Bel ve sırt bölgesine destek olarak kas yada omurga problemlerinde ağrının azalmasına yardımcı olur.

Korsenin kullanıldığı bölgede vücut ısısı yükselecektir. Bu durum kan dolaşımının hızlanmasına ve terlemeye neden olacaktır. Bu terleme bölgesel olarak kilo vermek için yardımcı olacaktır. Korse kullanımının faydasını arttırmak için ayrıca bol su tüketimi de tavsiye edilmektedir. Su tüketimi ısı sonucu çözünüme uğrayan yağların vücut dışına atılımını hızlandırır.

Göğüs ölçüsü normalden daha büyük olan bayanların korse kullanımı, göğüsleri destekleyerek hem daha düzgün görünmesini hem de sarkma gibi problemlerin önlenmesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca büyük göğüslerin ağırlığından kaynaklanan ağrıların azaltılmasında da korse kullanıımı standart sütyenlerden daha faydalıdır.

Uzun periyotlar ve düzenli korse kullanımı karın bölgesini baskılayarak kas gelişimine destek olacak, bel bölgesini inceltecek ve ayrıca kullanıcının iştahının da azalmasına destek olacaktır.

Doğum yapan bayanların en büyük problemi doğum sonrası karın bölgesinde oluşan sarkma durumudur. Doğum sonrası korse kullanımı karın bölgesini toparlamada etkilidir.

Sporcu korseleri spor yaparken sakatlanmaları önler ve gece zayıflamak için kullanılır.

Korse kullanmanın faydaları bu şekilde olup, tabiki de kullanım ve satın alınma sırasında dikkat edilmesi gereken noktalara da değinmek gerekir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp