Kırmızı Ginseng Nedir

Kırmızı Ginseng Nedir

Kırmızı ginseng nedir,kırmızı ginseng uzakdoğunun uzun zamandan beri süre gelen hayat ikisiri sayılabilecek bitkisel ürünüdür.Kırmızı ginseng nedir hakkında bilgileri aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.Kırmızı ginseng hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

Kırmızı Ginseng
Kırmızı Ginseng; Uzakdoğunun harika hayat iksiri adıyla anılan ve 6 senede gelişen, yanlız Güney Kore Devleti tekelinde üretilen ve bütün dünyaya ihraç edilen üstün hücre yapıcı bir bitki özüdür. Araliaceae familyasındandır, yabani olarak yüksek dağların eteklerinde yetişir ve koyu kırmızı meyva salkımları veren bitkinin insan figürüne benzetilen kökleri; esas şifa olan kısımlarıdır. Kırmızı Ginseng yaklaşık 2000 yıldan bu yana Çin, Kore ve Japonya´da kullanılmakta ve olağanüstü etkileri sayesinde Uzakdoğu´nun en çok fayda veren bitkisi olmuş ve son yıllarda kullanım alanı bütün dünyaya yayılmıştır.

GİNSENG NEDİR :
Ginseng; Kırmızı Ginseng gibi 6 senede gelişmeyen, 4 veya 5 senede gelişen devlet kontrolünde değil de özel firmalar tarafından üretilen Ginseng´dir. Son yıllarda birçok devlet tarafından üretimi yapılmakta ve adları da ülke adları başına konarak ayırt edilmektedirler, Amerika Ginsengi, Sibirya Ginsengi, Alman Ginsengi, İsviçre Ginsengi vs...Ancak hiçbir ülkenin üretmiş olduğu Ginseng türü, hakiki Kore ürünü Kırmızı Ginseng´in vermiş olduğu faydalara ulaşamamışlardır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp