karaciğer kanseri belirtileri nelerdir nasıl tedavi edilir

Karaciğer Tümörü Belirtileri: Kendini yenileme gücü açısından dikkate değer 1 organ olmakla beraber,karaciğerde gerek iyi,gerek kötü birincil tümörlere aralıklı rastlanabilir.Buna mukabele diğer organlardan sıçrama yoluyla gelişebilen tümörler fazla görülmektedir.

Bunun sebebi kendi atardamarıyla gelen kana ilave olarak,genelde birincil ve metastaz yoluyla gelişebilen tümörlerin fazla yerleştiği 1 yer olan midebağırsak kanalından gelen tüm kanın da karaciğere akmasıdır.

Karaciğerin kendi hücrelerinden neden olan kansere birhayli aralıklı rastlanması nedeniyle karaciğerde görülmekte olan 1 tümörün karaciğer kanseri olduğuna karar vermeden evvel,sıçrama ihtimalini dikkatle değerlendirmek gerekebilir.

Görülme Sıklığı


Karaciğerde meydana gelen birincil kanserin çok fazla görüntülendiği devletlerin yanında,bu olgunun orta sıklıkta rastlandığı coğrafi bölge de bulunur.

1 gruba örnek olarak tümörlerin yüzde 50‘sinin 45 yaşın üstündeki erkeklerde görüntülendiği bantular ( 1 afrika halkı ) verilir,2 gruba ispanya.Yunanistan,italya,isviçre gibi avrupa ülkeleri ve hawaii gibi kimi avrupa dışında ülkeler girer.Başkaca danimarka,isveç,abd,şili ve kanada gibi devletlerde görülme miktarı düşük veya çok düşüktür.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp