Kalp Sağlığı İçin Elma Suyu Elma

Kalp Sağlığı İçin Elma Suyu Elma

elma suyumun beslenmemizde önemli Rolü vardır. Yüksek tansiyonu ve kalpteki ritim Bozukluklarını önleyici etki gösterdiği tespit edilmiştir. Enginar kan yetmezliğinde faydalıdır. Kalp Damar hastalıkları için iyidir. Kan basıncını azaltıcı etki Gösterir. Kan dolaşımını düzeltir. Çiçekleri, yaprakları, Tohumu ve kökünden oluşan karışım çay gibi demlenir. Bal ile hazırlanan karışım yemeklerden önce ve Yatmadan önce yenmelidir. Yemeği yapılır. Erik kalp çarpıntısına iyi gelir. Kalp Rahatsızlıklarında ekşi erik suyu iyi gelir. Eşek dikeni kalp rahatsızlıklarında kullanılır.

Kökü kaynatılır suyu içilirse mukoza akıntılarının Azaltmak için faydalıdır. Farekulağı kalp rahatsızlıklarında kullanılır. Fasulye kalp çarpıntılarına faydalıdır. Fındık doymamış yağ içerdiği için kalp damar Hastalıklarına iyi gelir. Kalp krizi riskini azaltır. Damar Setliğinin tedavisinde kullanılır. Frenk inciri kan yapıcı özelliği vardır.

Vitaminleri ve demir vardır. Gilikozu bil oba f1avonidleri ve terpenleri içerir. Kan damarlarını genişletici ve pıhtılaşmayı engelleyici Özelliği vardır. Çinko bil oba kan dolaşımı ile ilgili Rahatsızlıklarda kullanılır. Greyfurt kanı temizler böylece bedensel ve Zihinsel yorgunlukları azaltır. Greyfurt kılcal damarları Kuvvetlendirici etkisi vardır. Greyfurt ve elma sirkesi, içerdiği potasyum ile Kalp hastaları ve hasta olmayan insanların kas yapısını Güçlendirir. Gotu kola damarlar için faydalıdır.

Gül Yaprağı tonik ve damar büzücüdür. Güzel avrat otu spazm için faydalıdır. Havuç kalp hastalıklarında ve damar sertliğinde Faydalıdır. Havuç günde en az 5 adet yenmeli kalp krizi Riskini önlediği belirtiliyor. Kalp damar hastalılarına Faydalıdır. Hıyar (salatalık) kalbi güçlendirir. Hıyar (salatalık) çünkü kalbi kuvvetlendiren madde, kabuğu ile Derisi arasında bulunuyor. Hindiba kalp hastalıkları için faydalıdır. Hodan çayı kalp çarpıntıları için kullanılır. Hurma kalp ve damar hastalıklarından korumada Etkilidir. Riski azaltıcı etkisi vardır. Kalp için çok faydalı Olduğu bildirilmektedir.

Hodan kanı temizleyici etki gösterir. Huş ağacı kan temizleyici özelliği vardır. Hünnap kalp rahatsızlıkları için kekik ile Karıştırılarak içilmelidir. Hünnap kan temizleyici Özelliği vardır. Ihlamur kalp rahatsızlıklarına faydalıdır. Kan Dolaşımını düzenler. Kan dolaşımı bozukluklarında Kullanılır. Isırgan otu kan toplanmasını sağlar. Ispanak kalp hastalıklarına faydalıdır. İncir kalp için faydalıdır. Kadıntuzluğu kalp çarpıntısını faydalıdır. Tok Haline getirilen kabuklarından 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı Kadar konur ve demlenir. Günde 1 bardak içmek Faydalıdır. Kahve kan dolaşımına yardımcı olur. Kakao kalbe faydalıdır. Fazla olmamak şartıyla. Kına kalp için kullanılır.

Toz halindeki kına Kınadan günde 0,5 gram alınır. Kivi Antioksidan C ve E vitaminlerini içerdiği İçin damar tıkanmasını önleyici etki gösterir. Kivide Sodyum az potasyum fazla olduğu için kalp için Faydalıdır. Kolesterolün düşürülmesinde etkili pektin Kivide vardır. Kapari kılcal damar1ardaki kanamaları önleyici Etki gösterir. Karabaş otu kalbe faydalıdır. Karayemiş kalp çarpıntısında kullanılır. Karanfil spazm çözücü etkisi vardır. Karpuz damarların açılmasında faydalıdır. C Vitamini ve potasyum içerir. Kan dolaşımını sağlama da Etkilidir. Kardelen kalp için faydalıdır.

Karnabahar kalp ve dalak hastalıklarına iyi gelir. Karpuzun içerdiği potasyum kan dolaşımını sağlar. Kavun kalp ve böbrek hastalarının diyetlerinde Sıkça kullanılan bir meyvedir. Kayısı kalp hastalıklarında faydalıdır. Katırtırnağı kalp hastalıklarına iyi gelir. Kalp Çarpıntısına iyi gelir. Kedi otu kalp çarpıntısına faydalıdır. Kekik kalp çarpıntılanma faydalıdır. Kalp Çarpıntısını keser. Kekik kan dolaşımını hızlandırır. Kestane kan dolaşımını düzenleyici etki gösterir. Kereviz kalp hastalıklarına faydalıdır.

Keten Tohumu ve Kalp Hastalıkları: Kalp damar hastalığı riskini ve kan basıncını Azaltıcı etkisi vardır. Günde 1-2 yemek kaşığı öğütülmüş Keten tohumu almak yeterlidir. Bir kaşık keten Tohumunda 1800 mg Mega 3 yağ asidi bulunur. Taze Tüketilmesi önerilir. Pişirilebilir, bal ve yoğurda çiğ Olarak katılarak ta tüketilebilir. Doktor tavsiyesi ile Kullanılmalıdır. Aşırı kullanmak bel' zaman zarar verir. Gebelerin, emzirenlerin kullanması tavsiye edilmez. Keten tohumu ve yağı kalbi korur. Kalp krizi riskini Azaltır ve zayıflatır. Kalp damar hastalığı riskini ve kan basıncınn azaltıcı etkisi vardır.

Keten tohumu kalp Rahatsızlığı için: Omega 3 yağ asidi vardır. Bu asitte kalbi Korur. Kalp damar hastalığı riskini azaltıcı etki gösterir. Kan basıncın: azaltır. Kırmızıbiber de bulunan "kapsicina" adlı Madde damarları genişletici etkiye sahiptir. Ayrıca Kırmızıbiber kan dolaşımı ve damar sağlığı açısından Önemlidir. Kırmızıbiber C vitamininin yanında yine antieksidan özelliğe sahip A ve E vitaminlerini de içerir. Kiraz kan dolaşımını hızlandırır. Kalbe iyi gelir. Kalp damarlarındaki normal bir kan dolaşımını sağlar. Kiraz kanı sulandırır. Kivi düşük sodyum ve yüksek potasyum içermesi Nedeniyle kalp basıncı üzerinde olumlu etkisi vardır. Kalp ve damar sağlığı açısından "pektin" etkili bir Maddedir. Kivi antioksidan C ve E vitaminleri damar Tıkanmasını önleyici etkisi vardır.

Pektin kivide fazla Miktarda vardır. Kivi stresten kalp krizini önlemeye Kadar birçok hastalık için faydalıdır. Kola kalp rahatsızlıklarında kullanılır. Köpekayası kalp rahatsızlıklarında faydalıdır. 50 gram köpekayası otu 1 litre suda kaynatılır ve çayı Demlenir. Bu çaydan günde 2-3 bardak içilmelidir. Bu Çay biraz acıdır. Köpek üzümü kalp damar hastalıklarında Faydalıdır. Kuşburnu kan temizleyici özel iği vardır. Kuşkonmaz kanı temizleme etkisi vardır. Vücuttan tuzun atılmasına yardımcıdır. Kuşkonmaz kalp rahatsizlıklarına faydalı d ir. Lavanta kalp rahatsızlıklarına faydalıdır. Limon kalp hastalıklarında kullanılır. Limon Suyunun kan basıncını düşürücü etkisi olduğu Belirtilmektedir.

Mandalina kanı temizleyici etkisi vardır. Marul kalp çarpıntılarına iyi gelir. Muşmula kan dolaşımını düzenleyici etkisi Vardır. Melisa kalp hastalıklarına faydalıdır. Menekşe kanı temizleyici özellik gösterir. Mercimek kan yapıcı etkisi vardır. Mersin yapraklarının suyu kalp çarpınmasını iyi Gelir. Meyan kökü çayının 'kanı temizleme özelliği Vardır. Muz kalbi kuvvetlen dinci etkisi vardır. Nane sinirsel kalp çarpınmalanna iyi gelir. Nane Kalp çarpısına faydalıdır. N311e kalp, sinir sistemi ve Sol unum un rahatlaması için kullanılır. Nar kalbi kuvvetlendirici etkisi vardır. Nal' kalp Çarpıntısına faydalıdır. Nar bal ile karıştırılır yenirse kalp Hastalıklarına karşı faydalıdır. Nülifer kalbi kuvvetlendirici etkisi vardır. Portakal alyuvarlar hücrelerinin çoğalmasına Yardımcı olu!'. Ökse otu etkin maddeleri, damarlardaki Gerginliği, kasılmaları çözmede çok başarılıdır.

Günde 1- 2 bardak bitki çayı, aç kartına içilir. Ökse otu spazm için Faydalıdır. Ökse otu damarlardaki gerginliği ve Kasılmaları çözmede çok başarılıdır. Günde 1-2 bardak Bitki çayı, aç karnına içilir. Birkaç çay kaşığı ökse otu bir Bardak suda 10 saat kadar bekletil ir. Aç karına Tatlandırılmadan içilir. Ökse otu kalp atışlarını yükseltir. Ökse-otu alıç-atkuyruğu karışımı çayı kalbe Yararlıdır. Bu karışimdan birkaç çay kaşığı alınır ve Üzerine bir bardak kaynar su katılır. 10-15 dakika Melendikten sonra aç karına günde birkaç bardak içilir. Papatya strese bağlı kalp krizinin önüne geçmek Çin kullanılır. Papaya kalp rahatsızlıklarına iyi gelir. Patates kalp damar hastalıklarında faydalıdır. Patlıcan kalp hastalarına iyi gelir. Pirinç kolesterolü düşürür, kalbe iyi gelir. Portakal kalp rahatsızlıklarına faydalıdır. Portakal folk asit, potasyum ve kalsiyum içerdiği için Alyuvarlar hücrelerinin çoğalmasında faydalıdır. Püren kan yağlarını eritir. Rezene kalp Rahatsızlıkları için kullanılır.

Safran kalp rahatsızlığı için Kullanılır. Salep kalbe kuvvet verir. Sapama kanı temizleyici etki gösterir. Sarımsak kanı sulandırma etkisi vardır. Mantarlara karşı da etkilidir. Sarımsak kan temizler nede Etkilidir. Sarımsağın kalp ve damar koruyucu özelliği Vardı r. Dolaşım bozukluklarını tedavi edici özelliği Vardır. Kan dolaşımını hızlandırarak damar sertliğini Geciktirir. Kanı sulandırıcı etkisi vardır. Sarımsak Beyindeki ve kalp kaslarındaki damarların daralmasına ve Kireçlenmesine bu karışım faydalıdır. Sarımsaktan Günde 1 diş yemek faydalıdır. Fazlası kalp çarpıntısı Yapabilir. Sarımsak kan basıncını düşünmede etkilidir. Damarların pürüzsüz ve esnek olmasını ve böylece damar Sertliğini engelleyici etki gösterir. Sarımsak drajeleri Veya sarımsak tentürü de kullanabilir. Sedef otu kalp damar hastalıklarında faydalıdır. Semizotu kanamalarda kullanılır. Sinameki ve oğul otu Çayı içilir. Soğan damarların zarar görmesini önler. Kan Basıncını düşürücü etki gösterir. Kalp çarpıntısını Dindirir. Kalbi kuvvetlendirir. Damar sertliğinde Faydalıdır. Kalp damar hastalılarına faydalıdır. Kalp krizi İçin faydalıdır. Kanı temizler.

Koroner damarları Genişletir. Soya fasulyesi kalp hastalığı riskini azalttığı Tespit edilmiştir. Kalp hastalıklarından korur. Sumak kanı dindirici etki gösterir. Şeftali C vitamini bakımından zengindir. Kalp İçin iyidir. Şerbetçi otu kalp damar hastalıklarında Faydalıdır. Şimşir kan temizleyici etki gösterir. Tarçın içilir. Tatula spazm giderici etkisi vardır. . Trabzon hurması ı kalp damar hastalıklarında Faydalıdır. Turp kan basıncını artırıcı etki gösterir. Turunçgiller fazla miktarda C vitamini ve flavonoid adlı antioksidan' içerdiği için kalp ve Atardamarlar için faydalıdır. Turunç kalp rahatsızlıklarına iyi gelir Turunç Kalp çarpıntısına faydalıdır. . Üzüm kılcal damarları güçlendirmeye yardım Eder. Üzüm kanı sulandırıcı etkisi ile kalp damar Sisteminin düzenli çalışmasında faydalıdır. Üzüm Zayıflayan kan damarların güçlendirici ve dolaşım Bozukluklarını düzenleyici etki gösterir.

Kuru üzüm Özellikle mor üzümün kalp hastalıklarına faydalı olduğu Bildirilmektedir. Kuru üzüm kan pıhtısı oluşumunu Engelleyici etki gösterir. Kuru üzüm suyunun Pıhtılaşmayı önleyici etkisi olduğu görülmüştür. Kuru Üzüm suyunun kalp hastalarına faydası olduğu tespit Edilmiştir. Kuru üzüm, kırmızı üzümü kalp hastalarının Çekirdeği ile yemesi tavsiye ediliyor. Üzüm çekirdeği: Yarım kaşık üzüm çekirdeği bal İle veya yoğurt ile karıştırılarak yenebilir. Alıç çayı ile Beraber kullanılması tavsiye edilir. Yeşil çay kalp hastalıklarına iyi gelir, kalp Hastalıklarına karşı önleyici özelliği vardır. Kalp Atışlaşma etkili olur. Kan basıncını dengeler. Kandaki pıhtılaşmayı engelleyici özelliği vardır. Kanın Pıhtılaşma eğilimin azaltır. İçinde bulunan tein maddesi Dolaşımı canlandırır, zilini açar. Yulaf kan basıncında azalma görülür. Kalp damar Hastalıksan için iyidir. Yüksük otu kalp hastalığının tedavisinde Faydalıdır.

Kan dolaşımının yavaşlamasını sağlar, nabzı Azaltır. Kan dolaşımım artırmak için kullanılır. Kan Dolaşımını uyarcı etki gösterir. • Zencefil kandolaşımını artırmak için kullanılır. Zeytin kalp damar ve kanser hastalığına Yakalanma riski daha azdır. Zeytinyağı kalp damar tıkanıklık1arının Giderilmesinde yardımcı olur. Kalbimize yardımcıdır. Pıhtılaşma riskini azaltır. Zeytinyağının kan basıncını Düşürücü etkisi olduğu için yüksek tansiyon hastalığının Çıkma riskini de azaltıcı etki gösterir. Zeytinyağı kalp damar hastalıdan, beyin, sinir Kemik ve sindirim sistemi üzerinde iyi etkisi olan bir Yağdır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp