İdrarda Yanma Bitkisel Tedaviİdrarda Yanma Bitkisel Tedavi

İdrarda Yanma Bitkisel Tedavi İle Çözülebilecek Hastalıkların Başında Gelmektedir. Bu Hastalıktan Bitkisel Ürünleri Kullanarak Kurtulabilirsiniz.


İdrarda Yanma Bitkisel Tedavi

İDRAR YOLU İLTİHABI İÇİN ŞİFALI BİTKİLER VE BİTKİSEL ÇÖZÜM

İdrar yolu enfeksiyonu (sistit) ve İdrar yolu iltihabı tedavisi için bitkisel çözüm arayanlar için bazı bilgiler derledik. İdrar yolu iltihabına bitkisel çözüm önerileri, İdrar yolu iltihabına iyi gelen bitkiler konusunda geniş bilgi

İDRAR YOLU İLTİHABI NEDİR?

Sistik ya da boşaltım yolu enfeksiyonu diye de adlandırılan idrar yolu enfeksiyonuları bakteriyel bir enfeksiyondur. İdrar yaparken ağrıya sebep olur. Sidik torbasının tam boşalmamış olduğu hissini verir.

İDRAR YOLU İLTİHABI BELİRTİLERİ

iİrar yaparken yanma, 2 saatten daha yakın aralıklarla sık sık idrara çıkma, kesik kesik işeme, ani işeme hissi ile sık sık idrarı varmış gibi hissetme, tuvalete gittiğinde ise sadece birkaç damla idrar yapma, kötü kokulu idrar yapma ve bazen de idrarda kan görme idrar yolu iltihabı belirtileri arasında sayılabilir. İdrarınızda ağır bir koku bazen de hafif kan karışımı görüyorsanız, doktora müracaat etmenizde fayda var.

İDRAR YOLU İLTİHABI TEDAVİSİ

Hekimler, genelde antibiyotik kullanarak tedaviye çalışırlar. İdrar yolu iltihabı antibiyotikler ile tedavi edilir. Tedaviye baslamadan önce idrar kültürü ve antibiyogram için örnek alinmali, sonuçlar çikincaya kadar idrar yollari enfeksiyonlarinda etkili antibiyotikler kullanilmali, antibiyogram sonuçlarina göre gerekirse bu ilaçlar degistirilmelidir. kronik enfeksiyonlarda tedavi uzayabilir.

İDRAR YOLU İLTİHABI İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

İdrar yolu iltihabına bitkisel çözüm olarak çok sayıda bitki önerilmektedir. Şimdi size idrar yolu iltihabı bitkisel tedavi yollarından bahsedeceğiz.

AYI ÜZÜMÜ: İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı en etkili bitki olarak önerilen ayı üzümünden, tedavi için günde 10 gram yemek gerekir. Ayı üzümü (Arctostaphylos uva ursi), idrar söktürücüdür ve doğal bir antibiyotiktir.

ÇAY ÜZÜMÜ( VACCİNİUM) VE YABAN MERSİNİ: Bu iki bitkinin, bakterilerin mesane duvrına tutunmasını önlediği keşfedilmiştir. Her iki bitki de, idrar söktürücü ve antibiyotik özelliğe sahip bir bileşik içerirler. İki bitki de vücutta su tutulmasını önleyici etkiye sahiptir. Yaban mersini çayının günde yarım litre kadar içilmesi gerekir. Şimdiden uyaralım, tadı acıdır ve tatlandırılması gerekir. Yaban mersini ve çay üzümü karıştırılıp içilebilinir.

MAYDONOZ VE SEBZE SULARI: Havuç, kereviz, maydonoz ce salatalık gibi sebzelerin suları idrar yolu enfeksiyonları için önerilmektedir. Özellikle maydonoz suyunun idrar söktürücü özelliği bilinmektedir.

HUŞ (BETULA): Huş ağacı yapraklarının diüretik olduğu, yani hem idrar yolu enfeksiyonlarına, hem böbrek iltihablarına iyi geldiği bilinmektedir. Yarım litre suya, bir avuç huş ağacı kabuğu karıştırıp çay yapabilirsiniz. Ya da tentür bulabilirseniz, günde birkaç defa iki-üç gram alabilirsiniz.

Yorumlar

 • Yun** şa***
  5 yıl önce
  İdrar yolunda intahap
  • Şifalı Bitkilerim
   5 yıl önce
   İdrar kesesinin iltihaplanmasi durumudur.Yaban mersini bu hastalık üzerinde endikedir.Bunun için size önerdigimiz setimizi incelemek için lütfen linki tıklayınız. Yada daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp