İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi :

Dr. İbrahim Saraçoğlu nasır tedavisi için bitkisel kürünü açıklıyor. Dr İbrahim Saraçoğlu nasır tedavisi için önerdiği bu kürün etkili olabileceği söyleniyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ayak nasırı için 2 farklı kür önerisinde bulundu.

İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi 1.Kür: Gece yatmadan önce 1 adet taze inciri ikiye bölüp nasırın üzerine koyarak bir bantla yapıştırın. sabah olunca çıkarın. Ayağınızı 15 dakika ılıktan biraz daha sıcak suyun içinde bekletin. Nasırınızı hafif törpüleyin. kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi 2.Kür: Nasır için ikinci uygulayacağınız kür gece yatmadan önce 1 dilim ananası nasırınızın üstüne koyup bir bantla yapıştırın. sabah olduğunda çıkarın. Ayağınızı 15 dakika ılıktan biraz daha sıcak suyun içinde bekletin. Nasırınızı hafif törpüleyin. kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

Not: Bu kürleri haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Nasır
Basınç ve sürtünmenin olduğu yerlerde insan derisi savunma amaçlı kalınlaşır. Bu kalınlaşmış yerlere halk dilinde Nasır denir. Ölü deri hücreleri birikerek bir keratin (Protein) tabakası oluştururlar. Bu durum ilerledikçe nasırın altındaki deri hücreleri iltihaplanır, ağrı ve rahatsızlık verir.

Genellikle kendi kendine tedavi edilebilir; ama çok ciddi olduğunda doktora göstermek gerekir. Nasırlar 4 ana guruba ayrılır. Yüzeysel geniş nasıra Callous denir. Parmak aralarındaki nemli nasır ise Helloma Molle diye adlandırılmıştır. Helloma durum ise derin sert nasır a verilen isimdir ve nucleus vardır.

Küçük yüzeysel tohum şeklindeki nasır a ise Helloma mille denir. Bunlardan en çok görülenleri ise Helloma moll ve Helloma durum dur. Helloma durum genelikle ayak parmaklarının ayakkabıya değen yerlerinde aşırı basınçtan veya sürtünmeden oluşur. En çok gürülen yer ise serçe parmağının dışa bakan (Fıbular) tarafıdır. Helloma moll ise parmak aralarında görülür.

Nasır tedavisinde önce, nasıra sebep olan basınç ve sürtünme ortadan kaldırılmalıdır. Herşeyden önce, buna kötü bir ayakkabı neden oluyorsa, bu hemen değiştirilmelidir. Nasır parmak arasındaysa, buralara eczanelerde de bulabileceğiniz özel küçük yastıkçıklar/ halkalar yerleştirilebilir. Nasırlar uzman doktorlar kontrolünde, mümkünse ayak sağlığı konusunda uzmanlaşmış bir merkezde tedavi ettirilmelidir. Böylece nasırın tekrarlama riski de önlenmiş olur. Son çare olaraksa cerrahi müdahalelere başvurulabilir ve nasır aldırılabilir.

Öte yandan, yanlış kanının aksine pedikür bir nasır tedavisi değildir. Aksine, zarar verebilir. Bu yüzden de podiatristlerin önermediği bir uygulamadır. Zira, pedikür sırasında kullanılan aletler genellikle strelize edilmez. Dahası, pedikürü yapacak kişi de bu konuda deneyimli olmayabilir. Sıcak suya konulan ayak, nemlenir.

Bunun etkisi altındaki nasır, sağlıklı dokuya da yayılır. Pedükürcü, nasırla beraber, sağlıklı deriyi de alabilir. Bu da iltihaplanma ve yaralara yol açar. Bölgesel ya da sistematik enfeksiyonlar, ödem, şiş ve abseler, hatta daha ileri safhalarda, ülser ve kangren bile ortaya çıkabilir.

Yorumlar

 • Zel*** Eke*
  4 yıl önce
  babamın ayağındaki nasırın geçmesi için ne yapmalıyız ?
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Nasır için önerdiğimiz bitkisel ürünler bunlardır, nasırı yumuşatarak söker ve hijyenik ayak bakımı sağlar. İlgili ürünleri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz Bilgi Hattı: 0224 234 5678
 • MUS**** EKE*
  4 yıl önce
  Benim ayağımın altında iki tanesi tabanda bir tanesi baş parmağımda aynı şekilde diğer ayağımın altında olmak üzere altı tane nasır yürümemi zorlaştırıyor. Acil tedavi nasıl olabilirim?
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   nasır için önerdiğimiz bitkisel ürünler bunlardır, nasırı yumuşatarak söker ve hijyenik ayak bakımı sağlar, incelemek için linki tıklayınız Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • MUS**** EKE*
  4 yıl önce
  Ayağımın altında bulunan nasır için size sormuştuk ve sizde bize gönderdiğiniz cevap da linke tıklayınız yazıyor ama orada link yok (nasır için önerdiğimiz bitkisel ürünler bunlardır, nasırı yumuşatarak söker ve hijyenik ayak bakımı sağlar, incelemek için linki tıklayınız Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8) böyle yazıyor.
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   merhabalar. linkte bir problem olmuş olabilir. nasır tedavisi için tavsiye ettiğimiz ürünü size gönderiyorum. düzenli bir incelemeden sonra. detaylı bilgiye ulaşacaksınız. geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp