İbrahim Saraçoğlu Kıl Kurdu Tedavisi

Dr İbrahim Saraçoğlu kıl kurdu tedavisi için bitkisel kürünü açıklıyor. Dr İbrahim Saraçoğlu kıl kurdu tedavisi için önerdiği bu kürün etkili olabileceği söyleniyor.

Kıl Kurdu Hastalığı ve Tedavi Yolları

Belirtileri arasında en dikkat çekicisi, Özellikle geceleri olan makat kaşınmasıdır. Bunun sebebi yumurtalarını bırakmak için olgun dişi parazitlerin aşağılara doğru hareket etmeleridir. Huzursuzluk, uykusuzluk, yatağını ıslatma diğer şikâyetlerdir. Kaşınma neticesinde makat bölgesinde egzama ve iltihabi yaralar teşekkül edebilir. Sabahları ağızdan su akıp yastığı ıslatır.

Kıl Kurdu İçin Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler: Havuç, Soğan, Kuşkonmaz, Patlıcan unu, Sarmısak, Zeytinyağı, Sirke, Süt

Rendelenmiş havuç, dövülmüş soğanla birlikte suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya sirke ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla makat, rahatsızlık süresince günde iki sefer yıkanır.

Kuşkonmaz, zeytinyağı ile birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen karışıma kurutulmuş patlıcan unu ilave edilerek melhem kıvamına gelinceye kadar süt ile yoğrulur. Hazırlanan melhemden rahatsızlık süresince günaşırı makata sürülür.

Sarımsaklar dövülüp ezildikten sonra süt ile pişirilir. Süzülerek elde edilen sıvıdan yemekten sonra ve yatmadan önce bir fincan ısıtılarak içilir.

Rahatsızlık süresince makat, hergün üç saat ara ile sirkeli su ile yıkanarak lavman yapılır.

Kıl Kurdu İçin İlaç Tedavisi: Mebendazol, pirantel pamoat ve albendazoldur. 2 yaş altına kullanılmazlar.

Yorumlar

 • C.* Koy****
  4 yıl önce
  4 yaşında kızım var. poposu çok kaşınıyor. kıl kurdu var. doktora gittik.kontil vb ilaç tedavisi uyguladık. 3 4 ay geçiyor ama geri tekrarlıyor. ne yapılabilir?
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Yediği sebze meyvelerde iyi yıkanmasına ve hijyene dikkat ediniz. tedavide kullanmanız gereken bileşen için linki inceleyebilirsiniz. geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Gü***** Aca*
  4 yıl önce
  38 haftalık hamileyim ve kıl kurdu dökmekteyim bununiçin ne kullanmalıyım
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Hamile ve emziren bayanlara öneride bulunamıyoruz malesef, doktor kontrolünde olmaları gerekir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp