İbrahim Saraçoğlu Alerji

İbrahim Saraçoğlu Alerji :

Allerjiye karşı biktisel tedavi nedir? Allerjiye karşı hangi bitkilerle tedavi yapılır? Allerji için hangi bitkiler faydalıdır? Hangi bitkiler allerjiye iyi gelir? Allerji için hangi bitkiler kullanılır? Allerjiye karşı Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bazı bitkisel tedaviler tavsiye ediyor.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Allerji için iki bitki kürü öneriyor : Bunlar Isırgan otu ile yapılan kür ve keçiboynuzu ile yapılan kür. Yalnız bu iki kür aynı zamanlarda kullanılmayacak. Kürün biri bitecek, diğeri bir hafta ara verildikten sonra uygulanacak.

Isırgan Otu Kürü: Kaynamakta olan bir su bardağı suya bir tutam ısırgan otu atınız, kısık ateşte ağzı kapalı üç dakika kaynatın, ılımaya bırakın, süzün ve suyunu aç karnına sabah , akşam bir çay bardağı için. Onbeş gün devam edin.

Keçiboynuzu Kürü: Yarım litreye yakın kaynamakta olan suyun içine, 6-7 tane keçiboynuzunu küçük küçük doğrayarak atın. Kıık ateşte 7-8 dk kaynatın, soğuduktan sonra süzün. Kavanoz veya şişeye koyarak, hergün sabah kahvaltı arası ve akşam yemekten önce bir çay bardağı içilir. Bu karışım üç günde bir taze olarak hazırlanır. Hiç ara vermeden bir ay boyunca içilir. Yılda iki üç kez uygulayabilirsiniz.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp