Hepatit C Hastaları Ne Yemeli

Hepatit C Hastaları Ne Yemeli : Eğer HCV antikor pozitif iseniz alkol tüketimini kesmeniz gereklidir. Sağlıklı bir beslenme rejimi dışında Hepatit C hastalarının özel bir diyet yapması şart değildir. Ancak eğer siroz gelişimi varsa sıvı birikimini engellemek için doktorunuz karaciğer koruyucu diyet listesi ve düşük tuz diyetini size önerecektir.Eğer çok şiddetli kusmalar oluyorsa ve ağızdan besin alınamıyorsa damar yolu ile beslenme gereklidir.

Hepatit C hastaları, enfeksiyonu yakınlarına bulaştırabilecekleri endişesini taşırlar. Taşıyıcı, veya kronik enfeksiyonu olan hastaların, yakın temasta oldukları kişilere bu enfeksiyonu geçirme olasılıkları vardır. Hepatit C'nin aşısı yoktur.Bu nedenle Hepatit C virüsü taşıyanların ve onlar ile yakın teması olan eş, çocuk ve diğer kişilerin dikkatli olması ve bulaş yollarını göz önüne alması gereklidir. Hepatit B, C ve AIDS virüsünü öldüren spreyler satın alınarak evde gereken yerlerin dezenfeksiyonu için kullanılabilir.Hepatit C Virüsü taşıyan kişilerin bir yeri kesildiğinde dikkatli olması, etrafa bulaştırmaması ve cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanarak korunması gerekir.

Yorumlar

 • Yü**** Top**
  4 yıl önce
  ben hepatit c ve insilün kulnanan şeker hastasıyım şekerim bezen 330larda bazen dahada yükseliy ben çalışıyum ve ygun olduğumda halsiz kalıyum nasıl beslenmeliyim veya şekerimin düşmesi için ne yapmalıyım hepatit tedaviside gördüm dört buçuk ay ilaçların faydası olmadı diye doktum tedaviyi kesti ne yapmalıyım saygılarımla.
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Vücudun şeker yakmasında ortaya çıkan bozukluğun neden olduğu bir hastalıktır. Tıp dilinde diabet denir. Pankreas, kandaki şeker miktarını kontrol eden ve adına insülin denilen bir madde salgılar. Pankreas bu görevini yerine getirmezse, kandaki fazla şeker, karaciğere depo edilir. Tedavide izlediğimiz yol için linke tıklayınız. Geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp