Göz Kapağı Seyirmesi

Göz Kapağı Seyirmesi

Göz Kapağı Seyirmesi hakkında bilgiler.

Göz hastalıklarından biri olan göz seyirmesi hakkında detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Göz Kapağı Seyirmesi

Göz Kapağı Seyirmesi Seğirmesi Zaman zaman, bir göz kapağında seyirmenin verdiği rahatsızlığı hissedebilirsiniz. Göz kapağının elde olmadan titreşmesi genellikle sadece birkaç saniye sürer fakat rahatsız edici olabilir ve gözlerinizde bir rahatsızlık olup olmadığını merak etmenize yol açabilir.
Genellikle endişe edecek bir şey yoktur, çünkü seyirme hemen her zaman önemsiz bir rahatsızlıktır. Elde kolda veya ayakta ara sıra bir kasın seylrmesi sık rastlanan bir olaydır ve göz seyirmelerlnln meydana gelişi sık olabilir, ama süresi birkaç saniyedir.
Çoğu seyirmelere neyin sebep olduğunu hiç kimse tam olarak bilmiyor, fakat birçok insan bunların stres ve zihinsel bağlantılı olduğunu belirtmektedirler. Birçok kişi bunları tedirgin edici bulduğu için endişe eder. Bazıları ise daha ciddi bir sorunun işareti olmasından korkar. Bazı kimselerde göz kapakları nadir görülen bir rahatsızlık olan esansiyel blefarospazm nedeniyle kendiliğinden kapanır. Göz seyirmeleri çok ender olarak ciddi hastalık belirtisidir. Ciddi yüz tikleri, yüz adaleleri spazmları ve multiple sklerozis göz kapaklarını da etkileyebilir fakat bu hastalıkların belirtileri, doktorunuzun normal göz seyirmesiyle karıştırmayacağı kadar farklıdır. Göz seyirmeleri hemen her zaman zararsızdır fakat rahatsız edici olabilir. Etkilenen göz kapağına hafif masaj yapmayı deneyin. Çoğu kimseler bunun seyirmeyi belirgin şekilde rahatlattığını farkederler.SENDE YORUM YAP!

Whatsapp