Fissür Bitkisel Tedavi

Fissür Bitkisel Tedavi Hakkında Bilgi: Fissür hastası olan kişinin sindirimi bozan veya güşleştiren damarları genişleten acı,bulgur,yumurta sarısı,çiğ domates,turşu asitli içecekler tüketmemesi gerekmektedir.

Profesör Doktor Ahmet Maranki fissür tedavisi için bitkisel çözümler öneriyor.

Fissür halk arasında makatta oluşan çatlak adına denmektedir. Genel olarak sebebi kabızlıktan kaynaklanmaktadır. Makat bölgesinin anisün girişindeki cildin mukozo denilen kadife renkteki yapının çatlamasına “fissür” adı verilmektedir. Bu çatlaklar kendiliğinden iyileşmektedir. Ancak bunları bitkilerle iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Öncelikle sıvı besinler tüketerek kabızlık problemine fazla yakalanmamaya özen göstermelisiniz. Lahana yaprakları ile tedavi yapabilirsiniz.
Yaklaşık olarak 10 adet lahana yaprağını kaynatılan suyun içerisinde her gün 3 öğün olmak üzere sabah, öğlen ve akşam öğünlerinden içebilirsiniz. Bunun yanı sıra sıcak çiçek balı ile yapılan şerbetler tüketilebilir.

Bir başka diğer formül ise aç karına bir tatlı kaşığı keten tohumunu suyla birlikte içebilirsiniz.

Bu yöntem bağırsaklarınızı hızlı çalıştıracak ve kabızlık problemini ortadan kaldırarak çatlaklarınızın iyileşme sürecine katkı sağlayacaktır. Fissür tedavisi için daha net ve aydınlatıcı bilgileri uzman doktorlardan almanız, daha sağlıklı ve faydalıdır. Sağlıklı günler.

Yorumlar

 • Aki** Yav**
  6 yıl önce
  Makat bölgede iç kısmında acı ve ağrılı sancı çekiyum bir ay oldu ama kabız değilim nmal şekilde tuvalete çıkıyum nasıl çözüm alabilirim
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Anal fissür ve fistül hastalıkları için önerdiğimiz setimizdir. Makattaki çatlağı tedavi edici, agrı kesici ve kaşıntıyı giderici etkiye sahiptir.İncelemek isterseniz lütfen linki tıklayın. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp