Erkeklerde Menopoz Belirtileri

Erkeklerde Menopoz Belirtileri : Erkek menopoz veya Andropoz, 40 ve 60 yaşları arasında bazı erkeklerin afflicts bir durumdur. erkekler yaşlandıkça, vücutlarında daha az testosteron ve diğer erkek hormonları üreten başlar. Bazı bireylerde, aktivite düzeyi, düşük cinsel dürtü, farkedilir bir azalma saç dökülmesine neden olabilir ve psikolojik sorunlar hormon düzeyleri indirdi. Erkek menopoz belirtileri oldukça tanımak kolaydır ve bir kez tanı eğitimli bir doktor tarafından yapılmış, uygun tedavi programları reçete edilebilir.

Doktorlar ve araştırmacılar çeşitli işaretler ve aynı hormon eksikliği belirtileri uyarı hizmet belirtiler belirledik. En yaygın erkek menopoz semptomları cinsel yetenek ve istek azalması dahil, kas ve kemik kütlesi, vücut kıllarında, kısırlık, sıcak basmaları kaybı ve şişmiş göğüslerini bozulma. Bireyin aynı zamanda bir sonucu olarak indirdi kırmızı kan hücre sayımı ani kilo artışı karşılaşabilirsiniz testosteron düzeyleri indirdi.

Birçok psikolojik belirtiler çeşitli fizyolojik erkek menopoz belirtileri bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. erkek menopoz itibaren sık sık üzüntüyle olmak ya da durumu nedeniyle hiç motivasyonu olmayan acı Men. Bu uyku sorunları, neden olabilir enerji düzeyleri azalırken, overeating, hafıza ve konsantrasyon kaybı, ve hatta klinik depresyon kendine güven indirdi. bir adam olumsuz psikolojik sorunun başlangıcı önlemek için en iyi yol bir doktor fizik muayene bulguları ve erkek menopoz belirtileri tanınan danışmaktır.

bazı veya tüm bu belirtilerin Experiencing mutlaka tek bir erkek menopoz muzdarip olduğu anlamına gelmez. O sadece iş ya da ev ya da düşürdü aktivite düzeyleri şöyle sonuçlandı bir yaşam tarzı bir değişim geçirmekte de aşırı stres altında olabilir. doğru tanı elde etme ve uygun tedavi başlamak nitelikli doktor rehberlik etmelidir erkek menopoz semptomları deneyimlerini bir adam.

erkek menopoz belirtileri olan kişiler tedavi seçenekleri var. Bazı erkekler enjekte edilebilir veya sözlü olarak alınan testosteron ve androjen hormonları, düzenli dozlarda verilir. hastalar genellikle tedaviye iyi yanıt rağmen Hormon replasman tedavisi halen tıp dünyasında oldukça yeni bir işlemdir. Bazı olumsuz yan etkiler hormon tedavisinin, bu nedenle kalıcı sağlık sorunları olan erkeklerde iyice bir doktor ile tedavi için gözle önce danışmalısınız neden olabilir. alternatif veya hormonal tedaviye ek olarak, bir doktor, bir kişinin başka bir erkek menopoz olanlar veya onun günlük diyet ve egzersiz rutin geliştirmeye ile grup terapisi seansları devam önerebilir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp