dış hemoroid tedavisi evde

Dış Hemoroid Tedavisi 2 :

Basur genel olarak ikiye ayrılır. Bu ayrım iç basur ve dış basur olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Dış basur hakkın da merak edilenler için kısa bir bilgi vermek gerekir ise şu şekil de açıklama yapabiliriz. Dış basur dışarıdan bakıldığı zaman görebildiğimiz basur memeleridir. Bu durum oldukça olumsuz bir durumdur ve kişiyi özellik ile tuvalet sırasın da oldukça fazla rahatsız eder.

Ayrıca daha da rahatsız edici olanı basur memeleri dışta oluştuğu zaman çeşitli büyüklüklere kadar büyüyebiliyorlar. Bu durum da bir mercimek tanesi büyüklüğün de olduğu gibi bir yumurta büyüklüğün de dahi olabiliyor. Bu durum da oldukça rahatsız edici bir durum baş gösteriyor. Ayrıca bu durum kişinin yaşam kalitesini de çeşitli nedenlere bağlı olarak düşürebiliyor. Bu memelerin ele geliyor olması kişinin psikolojik bakımdan da çökmesine neden olmaktadır.

Çünkü bu durum kişinin estetik görüntüsünü de büyük oran da bozmaktadır diyebiliriz. Cinsel yönden yaşam kalitesini dahi düşüren bu basur rahatsızlığı kişiyi partnerinden oldukça fazla uzaklaştırmaktadır. Ancak bazen dış basur sandığımız rahatsızlık aslın da iç basur olarak karşımıza çıkabiliyor. Yani iç bölüm de gelişen basurun büyüyerek dışarıya taşması dış basur ile karıştırılmasını sağlayacak bir durum olarak karşımıza çıkabiliyor. Bu durum oldukça ağrılı ve insan hayatını kabusa çevirecek bir durumdur diyebiliriz.

Dış basur bu yönden oldukça dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Eğer küçük boyutlar da ise yani oluşumuna yeni başlamış bir basur ise ve siz fark edip doktora başvurursanız çeşitli basur kremleri ve ilaçları sayesin de ağrı sızı olmadan bu rahatsızlıktan kurtulmanız mümkündür. Ancak eğer oldukça büyük bir hale geldi ve sizin için dayanılmaz ağrılar oluşturuyor ise bir an önce doktor gözetimine alınmanız gerekmektedir. Bu saye de doktorunuz sizin için doğru teşhisi koyarak anın da tedaviye başlayabilir.

Genel olarak ilerlemiş dış basur için cerrahi yöntem kullanılması uygun görülmüştür. Dıştan kötü görüntü sağlayan büyüyen basur cerrahi yöntemler ile kesilmektedir. Bu saye de kişinin yaşam kalitesi tekrar eski haline dönebilir. Ayrıca cerrahi yöntemler ile tedavi edilen basurların tekrar tekrarlama ve kendini yineleme gibi bir özelliği bulunmamaktadır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp