Depresyon İçin Bitkisel İlaçlar

Depresyon İçin Bitkisel İlaçlar: Depresyonun doğal yoldan tedavisi hakkında bilgi almak isteyen çok sayıda okurumuz oluyor. Onları sitemizden eli boş gönderememek için depresyon tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler hakkında araştırmalarımızı sizlerle paylaşacağız.

Ancak unutmayınız ki doğal depresyon tedavisi, tıbbi tedavinin sadece destekleyicisidir. Yani tıbbi tedavinin yerini asla tutmaz.
Diğer yandan depresyon için bitkisel ilaçlar daha çok mevcut depresyonun şiddetini hafifletme ve depresyona girme eşiğinde olan kişilerin bunalıma girmesini engellemekte işe yaramaktadır. Bu noktayı belirttikten sonra şimdi sizlere depresyona iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir ve bu bitkisel çözümler nasıl doğal ilaçlar olarak kullanılmaktadır bunu izah edelim.

Depresyonun bitkisel tedavisi

sarı kantaron:
içeriğindeki aktif bileşiklerden biri olan hipersinin anskiyetenin, depresyon ve değersizlik hissi gibi durumların tedavisinde çok önemli ilerlemeler sağlamaktadır.ciddi derecedeki depresyon hastalarının en büyük sıkıntısı olan uyku düzensizliklerini tedavi eden özellikleri
vardır.

Kullanımı:1 bardak kaynar suya 1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron koyup 10 dakika demlenmesini bekleyin ve sonra için. 4 ile 6 hafta boyunca günde 1 veya 2 bardak bu çaydan içilirse son derece etkili olur.

Not:eğer hamile iseniz sarı kantaron kullanmayın ve kullanırken şiddetli güneş ışınına maruz kalmayın. Çünkü bu bitki cildi güneşe karşı hassaslaştırmaktadır.

İbrahim saraçoğlu depresyona ve panik atağa bitkisel çözüm kürü

prof.dr. İbrahim saraçoğlu depresyon için yeşil sebzeler en iyi ilaçtır diyor. Genellikle ıspanağın yalnız demir eksikliğine iyi geldiğini biliriz. Oysa ki ıspanak stres, bunalım, depresyon, anksiyete gibi hastalıklara çok faydalı bir sebzedir.

Depresyon ve anksiyeteye kürü:

Malzemeler:


* ıspanak,
* maydanoz,
* tere otu.

Hazırlanışı:

saplarıyla birlikte 5-6 yaprak ıspanak ve 10-12 tane maydanoz saplı olarak kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika yavaş yavaş kaynatılır. Soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra suyu içilir. Her gün sabah taze olarak hazırlanır. Aynı günün akşamı ise ıspanak ile tere otu karışımı hazırlanır. Kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine 5-6 adet saplarıyla birlikte ıspanak ve 9-10 tane tere otu (saplarıyla beraber) atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika kaynatılır. Soğuduktan sonra suyu içilir.

Nasıl kullanılır:


sabah: (maydanoz + ıspanak) karışımı uygulanır.
Akşam: (tere otu + ıspanak) karışımı uygulanır.

Sabah ve akşam için ayrı ayrı hazırlanan bu karışımlar bir hafta boyunca her gün uygulanır. Bir hafta her gün uygulandıktan sonra ikinci haftada iki güne bir uygulanırken üçüncü haftada üç günde bir uygulanır. Ondan sonraki haftalarda haftada bir olmak üzre iki ay boyunca uygulanır ve kür tamamlanmış olur. İhtiyaca göre bu kür altı ayda bir tekrarlanabilir. Her iki karışım da yemekten yarım saat önce veya yemekten en az bir saat sonra içilir.

Ender saraç diyet sırasında depresif, stresli ve gergin olanlara bitki çayı tarifi

malzemeler:


* 3 yaprak melisa,
* 1 iri tutam sarı kantaron,
* yarım tatlı kaşığı rezene,
* 1 tutam papatya,
* iri bir tutam ıhlamur,
* 2 adet avokado yaprağı.

Hazırlanışı ve kullanımı:


Tüm bitkiler verilen ölçülerde 1 bardak kaynar suya atılır ve 4-5 dakika kadar demlenir ve süzülür.
Tatlandırılmadan öğün aralarında içilir. Aç karnına içilmesini tavsiye etmiyorum.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp