damar seğirmesi marifetname

Damar Seğirmesi

Damar Seğirmesi Hakkında Genel Bilgiler

Damar seğirmesi;damar seğirmesi hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası için aşağıda sizin için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz...Damar seyirmesi magnezyum ve potasyum eksikliğinden kaynaklanan bi rahatsızlıktır.Dışardan bakıldığında farkedilmeyen ancak verdiği kıpırtı ile insanı rahatsız eden göz seyirmesi, göz çevresinde bulunan kasların titremesinden ileri gelir, Genelde göz kapağında veya gözün alt kısmında meydana gelen bu rahatsızlığa yolaçan sebepler arasında vitaminsizlik , yorgunluk ve sinir gerginliği başta sayılabilir.eğer uzun süre bi işle meşgülseniz gözlerinizi sabit bi noktaya fazla sabitlemeyin sürekli oynatmaya çalışın ve fırsat buldukça gözlerinizi dinlendirin yorgunluğa bağlı sinir gerginlikleride gözü ciddi şekilde etkiler sizin sorununuzda bu zannedersem dinlendirmiyorsunuz eğer kendinizi dinlendirmezseniz ileride daha büyük hastalıklara maruz kalabilirsiniz (göz tansiyonu , katarakt v.b...) vitaminleride alırsanız sizin için iyi olur....
bayanlarda özellikle gebelik dönemlerinde seyirmeler ve kramplar oluyor bu gözde ayakta ve belde olşuyor bunun nedeni dediğim gibi magnezyum ve potasyum eksikliği .. bu olay gayet normal bi durumdur bu gibi durumlarda hasta çikolata ve muz yemesi kafi gelir bunlar magnezyum ve potasyum olarak zengin minerallerdir...

ibrahim hakkı hz. nin yazdığı kitap olan marifetname de seyiren uzvun neye alamet oldugu hakkinda aciklamalar vardir buda olayın farklı bi boyutudur :

ibrahim hakkı hz. ne soru sorarlar :

Damar neden oynar?

ibrahim hakkı hz. ise

Haktır onu depreden. O an işaretlerini anla ve müjdelerini bekle... buyurmuştur...

Magnezyum: Adet öncesi sendromunu hafifletir. Eksikliğinde yüksek tansiyon, kalbin düzensiz atması ve kabızlık görülür. Tüm yeşil sabzeler, kakao, badem, fıstık, susam, bulgur, baklagiller, kuru incir ve kayısıda bulunur.
Potasyum: Kasların, sinirlerin ve kalbin sağlıklı çalışmasını sağlar. Bağırsak hareketlerini artırır. Eksikliği dikkati toplayamama, selülit, ishal ve kas güçsüzlüğüne yol açar. Muz, kuru meyveler (kayısı, incir, üzüm), hurma, baklagiller, ceviz, yağlı balıklar, mantar, domates, patates, meyve sularında bulunur.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp