Damar Açıcı İlaçlar

Damar Açıcı İlaçlar :

Damar Tıkanıklığına günümüzde bir çok insanda görülen , tedavisi ameliyat veya bitkisel tedavilerle iyileşen bir hastalıktır. Makalemizde damar açıcı bitkisel ürünlerle ilgili bilgi bulabilirsiniz...

Damar tıkanıklığı sorunu genellikle ameliyat ya da anjiyo gibi yöntemlerle tedavi edilebilen ya da bizler tarafından öyle sanılan damar hastalıklarıdır. Ancak doğanın bizlere olan bahşettikleri o şifa tohumları, damar tıkanıklığı için de geçerlidir ve bazı bitkiler damar tıkanıklığına iyi gelerek damar açıcı özellikler arz etmektedir.

Damar açıcı bitkiler sadece ayak, el, kalp beyin vs. damarları için değil aynı zamanda cinsel sağlık ve iktidarsızlık tedavisi için de kullanılan etkili bir bitkisel kür dür. Misal olarak erkeklerde sertleşme sorunu denilince akla, penis damarlarının daralması sonucu iyi çalışamaması ve bu nedenle de sertleşme olmaması anlaşılır.

Sertleşmenin oluşumunu engelleyen damar daralması, psikolojik, fizyolojik ya da patolojik olabilir.Her ne sebeple olursa olsun damar açıcı bitkiler ile erkeklerde ereksiyon olamama sorunu kolayca çözülebilmektedir. Zaten doğal afrodizyak dediğimiz bitkilerin çoğunda damarları genişletmeye yarayan bir takım bitkisel kimyasallar bulunmaktadır. Damar açıcı bitkiler aynı zamanda soğuk algınlığı, sigaranın zararlı etkileri, gibi nedenlerle oluşmaktadır.

At kestanesi

Kimyasallardan uzak ve katkısız ürün, tabiattan olduğu gibi alınmış, doğallığını kaybetmemiş ürün demek. Birçok insan mutfağında bu tür gıdalara yer veriyor. Sadece beslenmede değil hastalıkların iyileştirilmesi için de daha sık başvurduğumuz bir yöntem “doğal”a ve “doğa”ya başvurmak. Çok eski dönemlere baktığımızda da ilaçların hammaddelerinin tamamen doğal olduğunu öğreniyoruz. O dönemler makyaj malzemelerinden ev temizlik ürünlerine kadar ürünlere kadar birçok ürün doğadan kullanılırdı.

Günümüzde ise insanlar bilinçlendikçe yeniden başa dönme sürece yaşıyoruz. Her geçen gün yaşamımıza yeni bir doğal ürün giriyor. Önceden köylülerin günlük gıdası bilinen bu ürünler artık eğitimli şehirlilerin de ilgi alanında. Gıdaların sunileşmesi ve yanlış beslenme gibi sorunlar birçok hastalığa davetiye çıkardığı gibi damarlarımızı da etkiliyor. Tabii ki sigara da damarların en büyük düşmanı…

Damar sertliği ve damar tıkanıklığının nedenleri nelerdir?

Belli bir yaştan sonra daha fazla yaşanan damar tıkanıklığı, birçok insan için problem. Ancak damar tıkanıklığını meydana getiren nedenleri, çözücü etkiye sahip bitki özleriyle ortadan kaldırmak mümkün. Güveloğlu, kalp ve damar tıkanıklıkları gibi hastalıkların tedavisi için geliştirilen bu bitkisel yöntemden şöyle söz ediyor: “İnsanların gençliğinden itibaren kanında yüksek seyreden kolesterol benzeri bazı maddeler damarların iç yüzeyine yapışarak önce damar sertliğini oluşturur.

Daha sonraki yıllarda daha da ilerleyerek damarlarda daralma ve tıkanıklıklara sebep olur. Bu daralma ve tıkanıklıkları çözücü ve idrarla atılımını sağlayan bazı bitkiler ve bitki özleri vardır. Bu yöntemde asıl etkiyi gösteren damar açıcı maddeler suya damlatılarak içilen saf bitki özleridir. Sadece birkaç bitki kaynatarak damarlar açılmaz. Bu şekilde ancak kolesterol düşürülebilir.”

Damar açıcı özelliği olan saf bitki özlerinin uzun süren bilimsel çalışmalar sonucu ortaya çıkarılmıştır ve bu formüllerin kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle de herhangi bir yan etkisi yoktur. Damar açıcı bitkilerin tedavi ettiği damar tıkanıklığının tedavisi normalde by-pass ameliyatıdır. Ancak damarların iç yüzeyine yapışarak tıkanıklığa sebep olan bu oluşumları çözücü etkiye sahip bitki özleriyle gidermek olasılığı her zaman mevcuttur.

Bağışıklık sistemini güçlendiren damar açıcı bitkiler:

Şifalı bitkilere, doğal ürünlere tedavi arayışları, son dönemlerde adeta bir trend haline gelmiş ve tüm dünyadaki insanlar, bitkisel tıbbın nimetlerinden daha fazla faydalanmaya çalışmakta ve özellikle de şifalı bitkilerin bazı önemli özelliklerinden her anlamda yararlanılmaya başlanmaktadır. Misal olarak bağışıklık sistemi ile ilgili bir örnek verecek olursak, son yıllarda sadece rahatsızlık çekenlerin değil, sağlıklı insanların da bağışıklık sistemini güçlendirmek için şifalı bitkilerden faydalanmaktadırlar.

Bağışıklık sistemi söz konusu olduğunda da hangi bitkileri kullanmak gerektiği konusunun taşıdığı önemden söz ediyor. Mesela ünlü ekinezya çayı bağışıklık sistemini uyarıp, güçlendiriyor. Bedenin direnç gücünü arttırıyor. Alerjik tepkilere karşı da bünyeyi koruyor. “Son zamanlarda sindirim sorunu olan insanlar da şifalı otlara çok sık başvuruyorlar. Kantaron gibi bitkilerden faydalanıyorlar. Bu, sindirim salgılarını düzenleyerek, bedenin genel anlamda güçlenmesinde etken olan bir bitkidir ve Kantaron otundan her alanda bitkilerden destek alabiliriz. At kestanesi de batıda uzun yılardır damar açıcı bitki olarak kullanılmakta ve değişik ilaçlarda da at kestanesi kullanılmaktadır.Uzman, vücudun ihtiyacı olan birçok vitamin ve minerale, bazı bitkilerde rastlamanın mümkün olduğunu söylüyor ve “Örneğin kalsiyum ve magnezyum rezenede, demir ve magnezyum da ısırganotu ve kuşburnunda bol miktarda bulunuyor. Yulafta ise hemen hemen tüm mineraller bulunuyor” diyor

Yorumlar

 • 4 yıl önce
  sol bacağımın toplar damarında tıkanıklık var 6 defa anjiyo oldum tekrar tıkandı stend takılmasına ragmen halen tıkalı.kan sulandırıcı ilaç kullanıyorum.ayagımdaki şişlikte halen geçmedi nasıl bir yöntem izlemem lazım bilgi verir misiniz
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Bacaklarda toplar damar tıkanıklıkları venöz hastalıklardan birisidir. Damarlarda kan dolaşımı rahat bir şekilde sağlanamadığı için kan dolaşımı bozukluğuna bağlı ödem oluşur. Bitkisel tedavi olarak Yaban mersini, Karabaş otu ve Üzüm çekirdeği tavsiye diyoruz. Bilgi Hattı: 0224 234 5678

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp