Çok Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim

Çok Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim :

Çok mu erken boşalıyorum acaba? Aslında doğru ifade şekli bu olmalıydı.Çok erken boşalıyorum düşüncesindeyseniz öcelikle hangi sürelerde boşalan kişiler erken boşalıyorum diye düşünmelidir ona bakmak gerekir.

Devamında erken boşalma problemi varsa neler yapılabilir konusu araştırılmalıdır.Gelin ilk önce hangi sürelerde boşalma erken boşalma sayılır ona bakalım.

Çok Erken boşalmanın basitçe bir tanımını yapacak olursak, tekrarlayan bir biçimde, çok az bir cinsel uyarılma durumunda bile, cinsel birleşmenin öncesinde ya da cinsel birleşmenin henüz başlangıcında, kişinin kendisinin ya da partnerinin arzu ettiği süreden daha önce boşalmasına erken boşalma denebilir.

Aslında erken boşalmayı süre olarak tanımlama çok doğru olmayacaktır.Süreden daha önemli olan durum boşalma kontrolünün olmayışıdır.Yani kişi boşalmasını kontrol edemektedir.

Yine de illa bir süre vermek gerekirse genellikle uyarılmanın ardından 1dk içerisinde boşalma durumuna erken boşalma denebilir.Bu süre 1dk ile 3dk arasında da olabilir.

Yine de süreden ziyade burada önemli olan sorunun kişinin boşalmasını kontrol edememe durumu olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda vardır.1dk dan daha sonra, ya da 3 dk dan sonra boşalmak erken boşalma sorunu yok demek anlamına gelmez.Erken boşalıyorum ne yapabilirim diyenler için boşalmayı kontrol etme yöntemlerini diğer makalelerde bulabilirsiniz.

Cinsel birleşme gerçekleştikten sonra her iki partneri de tatmin edecek makul süre geçmeden erkeğin boşalarak cinsel organının gevşemesi ve cinsel ilişkinin zamansız olarak sonlanması haline erken boşalma denir. Pratikte bu duhulden sonra ilişkiyi aktif olarak en az 3-5 dakika sürdürebilmek anlamına gelir. Burada önemli olan partnerlerin uyumudur.

Bazı çiftler diğerlerine göre çok daha kısa sürede beraberce orgazm olurken, bazılarında bu süre belirgin şekilde uzayabilir. Hem kadının hem erkeğin fazla uzayan bir cinsel ilişkiden fiziksel olarak rahatsız olmaları da mümkündür. Bu sorun çoğunlukla psikolojik kökenlidir.

Cinsel yaşamda acemilik, partnere alışık olmama, rahat ortamda olmama, fazla veya az istek duyma, suçluluk duygusu gibi çeşitli etkenlerden kaynaklanabilir. Daha önce sadece mastürbasyonla boşalan ve bunu da bir günah olarak gören çoğunluk ile acele ve suçluluk duygusu ile yapanların normal cinsel ilişkiye geçtiğinde erken boşalma sorunu ile karşılaşması sık rastlanan bir durumdur.

Ayrıca cinsel arzunun yüksek olduğu, yeni partner, güvensiz ortam gibi durumlar da erken boşalmayı tetikler. Bazı hastalıklarda da erken boşalma görülebilir; altta yatan bir ürolojik sorun varsa düzeltilir, hastaya durumu ile ilgili rahatlatıcı bilgi verilir, partneri ile birlikte uygulayacağı teknikler anlatılır.

Yorumlar

 • Has** Akg***
  4 yıl önce
  Merhaba Hocam. Yaşım 25 Genellikle Her ay düzenli sex hayatım oluyor ama bunlar cok kısa sürüyor ve erken boşalma sorunu yaşıyorum.. bu Sorunu Çözmek icin ne yapmalıyım veya ne kullanmam gerekir. ?
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Erken boşalma, prematür ejakülasyon veya ejaculatio praecox, en sık rastlanan cinsel işlev bozukluğudur. Erken boşalma, cinsel bir yetersizlik değildir. Boşalma üzerinde kontrolün az sağlanması veya sağlanamamasıdır. En önemli nedenler, stres, aşırı heyecan, başarılı olamama korkusu, depresyon gibi psikolojik faktörlerdir. Bitkisel tedavisi için linki tıklayın

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp