çocuklarda astım atak tedavisi

Astım 12 :

Akciğer bronşlarının daralması sonucu meydana ge len solunum güçlüğüdür. Sebeplerinin başında, alerji gelmektedir. Ayrıca tedavi edilip iyi bakılmayan bir grip hastası astıma yakalanabilir. Deri hastalıkları ve kimyevi maddelerde, astıma sebebiyet vermektedirler. Ruhi buna lımlar, hava değişimleri de astıma sebep olabilir. Eğer alerjik bir astım ise hemen alerjiyi tedavi etmeli, böylece astımdan kurtulmuş olunur. Astımda aşı olan nefes darlığını gidermek için, aşağı daki doğal ilaçlar kullanılmalıdır:

* Yarım litre suya bir kahve kaşığı anason ve aynı miktar sığır kuyruğu koyup kaynatılır. Kaynar kaynamaz ateşten alıp bir çorba kaşığı bal ilave edilir. Elde edilen bu çaydan hastaya saat başı bir yemek kaşığı verilir.

* Kurutulmuş ısırgan otundan normal çay yapar gibi çaydanlığa koyup çay yapmalı ve günde 10 bardak kadar, eşit aralıklarla şekersiz olarak içmeli.

* Mersin yaprağından veya meyvesinden yukarıdaki tarif gibi çay yapıp içmeli.

* Bir kilo süzme bala bir fincan zencefil karıştırılır. Her sabah aç kamına bir yemek kaşığı yenir. Bu teçlaviye en az iki ay devam edilmelidir.

* litre suya 2 çorba kaşığı ada çayı bir çorba kaşığı a nason ve iki çorba kaşığı sığır kuyruğu koyup kaynatılır. Elde edilen çaydan birer fincan içilir.

* Orta boy bir turp rendelenir ve suyu çıkarılıp içilir. Üzerine bir tatlı kaşığı bal yenir.

* Bir kilo süzme balın içine iki büyük baş kuru soğan rendelenir. Bir kabı n içinde bir gün bekletildikten sonra yemeklerden önce bir tatlı kaşığı alınır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp