Cinsel İlişki Sırasında Bir Şey Hissetmiyorsanız...

Cinsel İlişki Sırasında Bir Şey Hissetmiyorsanız... :

Cinsel Birleşme Sırasında Orgazm Olamamak

Birçok kadın cinsel birleşme sırasında bir şey hissedememekten şikayetçi. Yakınlık ve tatmin hissediliyor olsa da, kadınlar aslında hissetmeleri gereken duyguyu hissedememekten yakınıyorlar. Fakat bunu kaderiniz saymayıp, kendinizi keşfederek farklı şekillerdeki zevkleri, yakınlıkları ve keyfi yaşamanız mümkün.

Klitoris

Unutmayın, küçük bir anatomi dersi büyük sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Bir kadının cinsel açıdan zevk alması ve orgazma ulaşması çoğunlukla klitorisin uyarılması sonucunda gerçekleşir. Klitoris, son derece hassastır ve birçok sinir ucuna sahip bir bölgedir. Bu sinir uçlarının büyük bir kısmı derinin altında kalır, yani klitoris, buzdağının sadece görünen kısmıdır ve bu sinir uçları kadının aldığı zevkin sebepleridirler.

Vajina

Bunun tam zıttı olarak, vajina duvarları çok az sinir ucu barındırır. Penisin, parmakların, seks oyuncaklarının ve diğer zevk verici etkenlerin yol açtığı uyarılmayı hisseden tek bölge vajinanın en alt kısmıdır. Bu nedenle de çok yoğun bir cinsel uyarılmayı vajinal yoldan hissetmek herkeste mümkün olmaz. Genel olarak, klitoris, bu amaçla mükemmel bir bölgeye yerleştirilmiştir. Siz, cinsel ilişki sırasında, penisin klitorisinize çok temas edememesi nedeniyle klitorisin ulaşılmaz bir noktada olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bu noktada sizin ve partnerinizin yapması gereken, klitorisin potansiyelini keşfetmektir.

Genel olarak konuşursak, cinsel birleşme sırasında klitorise direkt ya da dolaylı olarak dokunmak ve ya baskı uygulamak, kadının orgazma ulaşma potansiyelini yükseltir. Eğer bunu uygulamazsanız, bir asansöre binip düğmeye basmadan gitmek istediğiniz yere ulaşmayı umuyorsunuz demektir. İşte siz ve partnerinizin daha zevk dolu bir cinsel ilişki yaşaması için birkaç ipucu;

Partnerinizden, klitorisinize, parmaklarıyla dokunmasını, baskı uygulamasını veya okşamasını isteyin.
Bunu ister seks öncesinde, ister seks sırasında, isterseniz de seks sonrasında yapmasını söyleyin. Bunu yaparken, ona, kendi elinizle ya da onun elini istediğiniz noktaya götürerek yol gösterin.
Önsevişme ile keşfedin. Bazen hemen ilişkiye girmek için kendinizi hazır hissedebilirsiniz, bazen de partnerinizin klitorisinize dokunmasını, öpmesini ya da yalamasını isteyebilirsiniz. Oral seks, birçok kadın için, direkt klitorise baskı odaklanılmasından dolayı, gerçekten de zevk verici bir deneyimdir. Birçok kadın oral seks sayesinde kuvvetli orgazmlara ulaşabildiklerini söylemektedirler.

Birkaç damla yağ kullanın. Sürtünmeyi arttırmak ve daha çok zevk hissedebilmek için biraz kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz.
Klitorisinizin daha çok uyarılabileceği seks pozisyonları deneyin. Mesela, kadının üstte olduğu pozisyon klitorisin, misyoner pozisyonunda olduğundan daha fazla uyarılmasını sağlar. Üstelik siz üstteyken ritim, sürtünme ve hızla ilgili daha çok kontrole sahip olursunuz .
Seks oyuncaklarını kullanmaktan çekinmeyin. Bazı kadınlar vibratörden hoşlanırlar.

Unutmayın, eğer genel olarak cinsel aktivitelerinizden memnunsanız, vajinal olarak fazla bir şey hissetmemeyi ya da orgazm olamamanızı kafanıza takmamalısınız. Kendinizi seks sırasında orgazm olmalıyım diye düşünerek kendinizi strese sokmayın. Bunu, seks hayatınızda yeni şeyler deneyecek bir fırsat olarak görün ve vücutlarınız hakkında yeni şeyler öğrenin. Ayrıca partnerinizle bu konuda iletişim içinde olun ve sizi nelerin daha çok tahrik ettiğini anlatarak, ona bu konuda yol gösterin.

Sevgiliniz ya da eşinizle seks yaptığınız zaman, içinize girdiğini hissediyor ama ondan sonra hiçbir şey hissetmiyorsanız, ne yapmalısınız?.. Eğer sevgilinizin ya da eşinizin cinsel organı normalden küçük değilse (tam ereksiyon halinde ortalama 10 -13 cm. arası), sorun sevgiliniz ya da eşinizin sizin içinize girdiğinde ereksiyonunu koruyamamasından kaynaklanmış olabilir. Eğer içeri girdiğinde kısmen ereksiyon (dikleşme) oluyorsa, daha iyi hissetmeniz için gerekli sürtünmeyi gerçekleştiremiyordemektir. Kendinize doğru çekerek ya da kıvra’k bel hareketleriyle ona yardımcı olabilirsiniz. Çünkü çoğu erkek; yorgunluk, stres, yoğun çalışma hayatı v.b. gibi sebeplerden ötürü zaman zaman bu problemi yaşayabilir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp