Capsaicin Krem

Capsaicin krem hakkında yararlanacağınız bilgileri bu sayfada sizler için araştırıp bulduk.

- Capsicum frutescens, Capsicum annum, Capsicum cream, cayenne pepper, chili pepper, hot pepper, papr,ka, pimiento, red pepper gibi isimleri de vardır.

- Capsaicin kırmızı biberlerde bulunan aktif bir maddedir ve acı biberlere sertliğini veren de yine bu maddedir.

- Capsaicin krem özellikle ağrıları ortadan kaldırmak için kullanılır. Kullanıldığı alanları; sırt ağrıları, kesecik iltihabı, fibromasküler doku iltihabı, eklem ağrısı, kas ağrısı, sinirsel ağrı, kemik ve buna yakın eklemlerin iltihabı, diyabetik nevropatik ağrı, fantom ağrısı, sinir ağrısı, ameliyat sonrası ağrılar, kaşıntı ve romatizma ağrıları sıralamak mümkündür.

- Bu krem cilt yüzeyine sürüldüğünde, sinir sistemi ile ilgili ağrıları giderir. Capsaicin krem geçici olarak ağrıyı keser, bu yüzden de düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

- Capsaicin krem ile ilgili yapılan araştırmalarda 1535 kişi üzerinde çalışılmıştır ve bu araştırmaların sonucunda capsaicin kremin diğer birtakım ilaçlardan çok daha etkili olduğu ortaya çıkmıştır.

- Romatizma ağrıları ve capsaicin ile ilgili yapılan araştırmalarda, 4 hafta sonunda ilacı kullanan hastalarda yüksek oranda ağrıların kesildiği görülmüştür. 6 hafta sonunda ise bu oranın giderek arttığı gözlenmiştir.

- Sırt ağrıları ile ilgili capsaicin kullanımı araştırmalarının sonucu ise 3 hafta sonunda yaklaşık % 60 oranında bir iyileşme gözlenmiştir.

- Sinirsel ağrılar içinse 4 hafta sonunda 200 hastanın ağrılarını büyük ölçüde geçirdiği görülmüştür. Her 3 uygulamadan birinde ağrıların azalmasında etkili bir krem olduğu ortaya çıkmıştır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp