Büyüme Ağrısında Doğal Sağlık Tedavileri

Büyüme Ağrısında Doğal Sağlık Tedavileri : ■ Homeopati uzmanları tarafından tavsiye edilen tedavilerin kullanılması uygun görülmektedir. Çocuğunuz büyüme ağrılarını nadiren yaşıyorsa aşağıdaki ho- meopatik tedavileri doğal sağlık uzmanınızın da yardımıyla uygulayabilirsiniz:

• Yürümeyi güçleştiren ayak bileği ve diz ağrıları için homeopati alanında “calcarea” adı verilen ve kalker olarak bilinen maddeyi kullanabilirsiniz.
• Çocuğunuz kendisini güçsüz hissediyorsa ve ağrıları özellikle de yaşadığı gerginlik sonucunda ortaya çıkıyorsa, “fosforik asit” adı verilen maddenin kullanılması uygundur. Büyüme ağrısı yaşanan yorgunluk sonrasında daha da şiddetli bir hal alır.
• Homeopati alanında “guajacum” olarak bilinen peygamber ağacı, soğuk ve nemli havada veya aşırı sıcak nedeniyle artan büyüme ağrıları için uygundur.n Büyüme ağrıları için, az miktardaki zeytin yağını ısıtarak bir damla lavanta yağı ile karıştırın. Karışım ile bacaklarınıza masaj yapın. Masajı önce bacaklarınızın yukarısından aşağısına, sonra da aşağısından yukarıya doğru uygulayın. Bu şekilde bacaklardaki kan dolaşımını artırmış, kaslara rahatsızlık veren laktik asit birikimini önlemiş olursunuz.

■ Bach çiçek esansları çocuğunuzun kaslarının rahatlamasını sağlar.

■ Çocuğunuzun beslenme sisteminde yeterli oranda kalsiyum, D vitamini ve magnezyumun yer almasını sağlayın.

■ Kalsiyum florür ve kalsiyum fosfat gibi maddelerin günde üç kere kullanılması kas ağrılarına karşı olumlu sonuçlar verir.

■ Çocuğunuz yatmadan önce gerginse ya da çok aşırı heyecanlı ise, kendisine kedi otu çayı hazırlayarak rahatlamasını ve gevşemesini sağlayın.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp