Burun Alerjisi Bitkisel Tedavisi

Burun Alerjisi Bitkisel Tedavisi, Alerji, Vücudun, Aslında Zararlı Olmayan Bazı Maddelerden Veya Hava Şartlarından Etkilenmesi ya da Psikolojik Etkenler Sonucu Bazı Maddelere Aşırı Reaksiyon Göstermesidir

Burun Alerjisi Bitkisel Tedavisi

Alerji, vücudun, aslında zararlı olmayan bazı maddelerden veya hava şartlarından etkilenmesi ya da psikolojik etkenler sonucu bazı maddelere aşırı reaksiyon göstermesidir. Peki nedeni ne olursa olsun alerjilerin hazırladığımız bitki kürleri ile tamamen geçtiğini biliyor musunuz? Şifalı bitkilerden faydalanın.

ALERJİLER
alerjiNormalde vücudu koruyan bağışıklık sistemi, bazı insanlarda zararlı olmayan birtakım maddelere karşı da aşırı yanıt verir. Bu reaksiyonlara "aşırı duyarlılık" ya da "alerji" adı verilir. Alerjik reaksiyona yol açan antijene de "alerjen" denir. Alerjik reaksiyonlar tek tip değildir, birçok yolla ortaya çıkarlar, vücudun değişik bölümlerinde meydana gelebilirler ve çeşitli şiddette olabilirler.

Alerjik reaksiyonlara neden olan maddelere "alerjen" denir. Bu maddeler solunum yolu ile alınabildiği gibi, ciltten temas ya da yiyecek şeklinde ağızdan da alınabilir. Bu maddeler alerjik reaksiyon gelişebilmesi için vücuda daha önceden girmiş olmaları gerekir. Yani vücudun bağışıklık sisteminin bu maddeyle daha önce karşılaşması ve bunlara duyarlı hale gelmesi gerekir. Daha sonraki karşılaşmalarda çok hızlı bir şekilde reaksiyonlar gelişir. Reaksiyon gelişiminden de vücuttaki mast hücrelerinin alerjenler aracılığı ile parçalanması ve içinden "histamin" denilen maddenin çıkması sorumludur. Aşağıda özellikle solunum yolu ile alınan ve en sık karşılaşılan alerjenler verilmiştir.

Toz akarı.Alerji belirtileri kaşıntı, kurdeşen ya da astım, alerjik rinit (saman nezlesi) belirtileri, hapşırma, burun akıntısı, burun ve genizde kaşıntı, burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı olarak görülebilir. Kişi, eğer bazı maddelerle temasından dolayı alerji oluyorsa, o maddenin uzaklaştırılması ile sorun çözümlenmiş olur.

İmmün (bağışıklık) sistem, yabancı maddelerle karşılaştığında onları tanımayı ve belleğine almayı öğrenir. Ardından yabancı maddelere (antijenlere) karşı antikorlar üreterek yanıtını hazırlar. Organizmada ne zaman aynı antijen görülse hatırlama özelliği nedeniyle daha önceden hazırlanmış yanıt başlar. Bu nedenle örneğin, saman nezlesi olan bir kişi her yıl polenlerle karşılaşınca immun sistemdeki bu özellik sebebiyle hemen reaksiyon gösterir.

Yorumlar

 • Rey***
  4 yıl önce
  Merhaba, müzmin bir allerjik rinit hastasıyım, ancak damak,burun ve kulaklarımda da müthiş kaşıntı var. Allerji ilacı olarak Allerset ve zaditen kullanıyum. Göz kaşıntım için Zaditen damla kullanıyum. Bir mevsim aşı da oldum faydasını görmedim. Bulunduğum yerdeki hastanede cildiye yok. Ağzımdaki yani damağımdaki kaşıntı için yardımcı olursanız sevinirim.
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Toz, polen, gıda maddeleri, hayvan tüyleri gibi bir çok faktör alerjiye neden olabilir. Bitkisel ürünleri kullanırken esas kişinin bunlara karşı aşırı tepkisini engellemektir. Bunun haricindeki yaklaşımların etkisi kalıcı olmamaktadır alerji problemleri için tavsiyemiz linktedir... lütfen tıklayın bilgi hattı: 0224 2 3 4 5 6 7 8
 • Bey**
  4 yıl önce
  Sayin uzman, 7 yasindaki kizimin dust myte ( toz, akar ) ve bir tur grass ( ot ) alerjisi var, burnu genelde cok tikali ve sumkuremiy, burnundan hicbirsey cikmiy ve zaman zaman cok hapsiriy, genelde de sabah ilk kalktiginda burun cok tikali ve hapsirma cok kuvvetli. Bu durum onu oldukca etkiliy, yasam kalitesini dusuruy. Bu alerji icin, ozellikle burun tikanikligi icin yapilabilecek bir bitkisel, alternat bir tedaviniz var mi? Bilgilendirebilirseniz cok sevinirim, varsa hemen temin edelim. Tesekkurler, beyza
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   • Mikrop kırıcı, iltihap giderici, antioksidan, immün sistemini uyarıcı ve antikanserojenik etkilere sahiptir. Bioflavonoidler bakımından zengindir • Bağışıklık sistemini destekler . Anti alerjık bileşenlerden oluşur Propolisin düzenli olarak kullanımının sindirim ve dolaşım sisteminde ve de tüm vücuttaki patojenlere karşı etkin bir koruma sağladığı tespit edilmiştir • Antioksidatif etki açısından propolis diğer arı ürünleri arasında en yüksek etkiye sahiptir. İncelemek için linki tıklayınız. Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp