Boyun Fıtığı Bitkisel Tedavi

Boyun Fıtığı Bitkisel Tedavi :

Boyunda 7 adet omur cismi bulunur. Yapıları itibariyle bir önceki bölümde anlatılan bel omurlarından tek farkları, daha küçük olmalarıdır. Her omurga arasında yastıkçık dediğimiz kıkırdaklar mevcuttur.

Bu kıkırdak yapının yırtılarak, omurga içinde seyreden omurilik veya kola dağılan sinirlere baskı yapması donucu oluşan hastalığa boyun fıtığı denir.

Hastada şiddetli bir boyun ağrısıyla birlikte kola yayılan ağrı, uyuşma mevcuttur. Zamanla yırtılan kıkırdak sinirlere baskı yaparsa kolda kuvvetsizlik, eğer omuriliğin kendisine de bası yaparsa tüm vücutta hareket kusurları ortaya çıkabilir.

Hastalığın çok ileri dönemlerinde yatağa bağımlı hale gelen hastalara rastlanır.

Badem Yağı

Boyun Fıtığı Badem YağıPembe ve beyaz renklerde çiçekler açan Badem Ağacının meyvesi, olgunlaştıktan sonra sert bir kabukla kaplanır. Acıbadem ve Tatlı badem olmak üzere başlıca iki çeşidi vardır.

Bademin, diğer kabuklu yemişler gibi, besin değerleri son derece yüksektir. İçerisinde bol miktarda E Vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor bulunmaktadır. Bademin ezilerek yağı elde edilir.

Bademin Faydaları: Vücuda, beyne ve göze kuvvet verir. Yüksek kalori değeriyle kilo almaya yardımcı olur. Baş ve böbrek ağrılarını hafifletir.

Soğuk algınlığı ve bronşite iyi gelir. Badem Yağı, pek çok şifayı içinde barındıran özel bir yağdır. Badem Yağı kabızlığı giderir. Acıbadem Yağı böbrekleri temizler, böbrek iltihabını gidermeye ve böbrek kumunu dökmeye yardımcı olur.

Basur olan yere sürülürse ağrı ve yanmaları giderir. Egzama kaşıntılarını azaltır. Tatlı Badem Yağı en eski bakım ürünlerinden biridir. Hassas ve kuru ciltlere sürülürse cildi besler ve pürüzleri giderir.

Biberiye Yağı

Boyun fıtığı biberiye yağıBiberiye yağı, özellikle düşük tansiyonu olanlar ve yataktan güçlükle kalkanlar için en kuvvetli uyarıcı aroma yağlarındandır. Özellikle spordan sonra yorgunluk giderme masajı olarak uygulama, kas ağrıları ya da yorgun bir işgününden sonra çok uygundur.

Biberiye; sadakat, arkadaşlık ve sadık düşüncelerin bir sembolü olmuştur. Krallara layık, ateşli aromatik ve baharlı kokusunun hoş bir karakteri vardır.

Sensitiviteyi stimule eder, kalbi uyandırır, vital vücudu kuvvetlendirir ve sinir sisteminin yoğun ruhsal çalışmasından sonra rejenerasyonu sağlar. Etki alanları; yorulma, hafıza zayıflığı, düşkünlük, nervöz dengesizlik, güdüsüzlük ve üzgünlük halleridir.

Biberiye, Akdeniz bölgesinin bir ürünüdür. Uyarıcı etkisiyle birlikte tedavi bitkileri içinde oldukça nadir yer alıp düşük tansiyon tedavisinde önemli bir rolü vardır.

Sabahları eterik biberiye yağı içeren bir suyla kolları yıkamak, çok iyi gelebilir.

Biberiye yağı; antiseptik, kramp çözücü, safrayı artırıcı, kan basıncını yükseltici, kan şekerini düşürücü, antikarsinojen, antiromatik, hafıza ve sinirleri güçlendirici etkilere sahiptir.

Dikkat: Gebelik esnasında ve epilepsi eğiliminde kullanılmaz.

Kekik Yağı

Boyun Fıtığı Kekik Yağıİçindekiler : Carvacrol, p-cymene, terphinene, mrycene, linalool, thymol, terphinen-4-ol,thujene, pinene, camphene, borneol ve humunele içerir.

Faydaları : Bronşit,nezle,grip,solunum yolu rahatsızlıklarına ve dişeti iltihaplarına iyi gelir. Kolestrol dengeleyici,safra arttırıcı, kurt düşürücü ve aşırı kilolanmaya karşı yağ eritici olarak kullanılır.

Boğmaca,şeker hastalığı,mide krampları,damar tıkanıklığı,romatizmal hastalıklarda kullanılır.Yara ve yanıkları tedavi eder.

Alyuvar oluşumunu arttırır.Yüksek tansiyonu dengeler.Antiseptik özelliği vardır.

Kullanım Şekli : Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır.Ayrıca kapsülle kullanılır.

Haricen kullanımlarda iyi bir antiseptik olduğundan dolayı yaralara, apselere, ezilmelere, burkulmalara, berelenmelere ve asalak kaynaklı deri hastalıklarına karşı başarılı bir bitkisel drogdur.

Zeytin Yağı

Boyun Fıtığı ZeytinyağıAntik çağlardan bu yana zeytinyağı ile güzellik arasında yakın bir ilişki göze çarpıyor.

Eski dönemlere ait belgelerde de bu özellikler ortaya çıkar. Eski toplumların belgelerirde;

 • Cilde iyi gelmesi,
 • Kkırışıklıkları önlemesi,
 • Sivilceleri tedavi etmesi,
 • Deriyi yumuşatması

Saçları gürleştirip parlaklık vermesi gibi bilgilere sık sık rastlanır. Sağlık ve güzellik kaynağı olan bu yağ hem yemeklerde tüketilerek yarar sağlıyor hem de cilde tatbik edilerek güzellik kazandırıyor. Genel olarak doku ve organlar üzerinde önemli etkilere sahip.

Faydaları:

Cilde ve saçlara çok faydalı. Besler, korur ve yumuşatır. Saç dökülmesini durdurmak için 1 yumurta sarısı karıştırılır. Bu karışımı, saç diplerine sürüldükten 1 saat sonra yıkanır.

Dövülmüş sarımsak ile karıştırılmış zeytinyağı, kuruyan, sertleşen derinin yumuşamasını sağlar.

Saçlara canlılık kazandırmak için birkaç kaşık zeytinyağı ile saç diplerine masaj yapılır.

Daha sonra ılık havluya sarıp, yarım saat beklenir ve yıkanır.

Dişlere yapılan masaj, dişlere sağlamlık ve beyazlık kazandırır.

Birkaç damla limon-bal karışımı kırışıklıkları önler. (Haftada iki kez yapılabilir.)

Kaya tuzu ile karıştırılır. Pürüssüz bir cilt elde etmek için, bu karışımla kol ve bacaklar ovulur.

Zeytinyağı limon ile karıştırılarak cilde sürülür, cildi korur. Güneşle birlikte böyle bir ten iyi bir renk alır.

Ciltteki kuruluğu gidermek için bir elma ezilir. Zeytinyağı ile karıştırılarak on dakika yüzde tutulduktan sonra ılık suyla yıkanır.

Kolesterolü düşürüyor.

Yağ metabolizmasında görevli olan safra suyunun yapımını artırıyor.

Antioksidan etkisi var: Yaşlanmaya, kansere ve hastalıklara karşı koruyucu. Pankreasın daha iyi çalışmasına yardımcı oluyor; böylece sindirim ve kan şekeri ayarlanmasında da etkisi var. Yiyeceklerden kolesterol emilimini azaltıyor. Örneğin; peynire zeytinyağı döküp yemek kolesterol düzeyini azaltacaktır.

Ceviz Yağı

Cevizin faydalarını biliyoruz. Adeta, mucize olan bu bitkinin, yağıda, kendisi gibi şifa kaynağı. Cevizin belirli işlemlerden geçirilmesiyle elde edilen ceviz yağı, cilt bakımında, kolesterol düşürücü olarak ve müshil olarak farklı amaçlarla kullanılabiliyor.

Ceviz Yağının Cilt İçin Faydaları

 • Cildi nemlendirir ve elastikiyetini korur.
 • Cildin daha kolay ve daha güzel bronzlaşmasını sağlar.
 • Cilt lekelerini önleyici özelliği vardır.
 • Masaj yağlarında baz yağ olarak kullanılır.
 • Yıpranmış ciltlerde onarıcı etkisi olduğu kanıtlanmıştır.
 • Direkt cilde uygulanabilir.

Sağlık İçin Ceviz Yağının Faydaları

Günde 1 çay kaşığı içilirse, kötü kolestrol olarak bilinen, LDL'nin kandaki seviyesini düşürdüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır. İçerdiği doymamış yağ asitleri nedeniyle, kalp damar sağlığı üzerinde faydalı bir yağdır.

Yorumlar

 • HAY*** BOY*
  4 yıl önce
  sayın uzmanım benim boyun fıdığı sorunum var başımı yastığa koyunca sanki sinirlerim geriliyor boynum tutuluyor sabahlar birtürlü olmuyor lüt fen daha önce doktora gittim daha yeni dedi ameliyata gerek yok dedi am çok acıyor ne yapa bilirim lütfen yardımcı olun slmlarrr
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Alp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır.boyun düzleşmesi ve fıtıgı, Şişlikler, ağrılar ve ödemlerde, romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmede yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan bir bileşendir. incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Ser*** öz****
  4 yıl önce
  bel fıtığı başlangıcım var ayrıca boyun omurlarımda kireçlenme ve az safada boyun fıtığı başlangıcı var emar çekildim kas gevşetici volteren 75mg lık iğne ve ağrı giderici(diklofen) verdi ayrıca boyunluk çelik destekli 20 gün kllanmamı tavsiye etti. Ancak fazla faydasını görmedim sırtlarım sol ayak tarağımda yanma ayak baş parmaklarımda uyuşma var.eğilemiy oturduğum yerden z kalkıy yattığım yerde sağa sola dönemiyum sanki bıçak batırıylar yardımcı olacağınızı diler çalışmalarınızda başarılar dilerim
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Alp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır.Şişlikler, ağrılar ve ödemlerde, romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmede yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan bir bileşendir. incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp