Böbrek Kanaması Nedir

Böbrek kanaması nedir bitkisel tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz.

“Böbrek kanaması” kendi başına bir hastalık olmayıp bir çok böbrek hastalığının etkisinde oluşabilecek bir hadisedir. Özellikle böbrek iltihaplanması ve böbrek taşlarında görülen böbrek kanamasının bitkisel tedaviler ile tedavisi mümkündür.Ayrıca uzman doktorlar tarafından tedavi edilmeside tavsiye edilir.

Böbrek kanaması için bitkisel çözümler:

* Sıcak su içerisine atılan dere otu demlendikten sonra süzülerek suyuna bal ilave edilip iyice karıştırılır. Hazırlanan bu karışım yemeklerden önce 1 yemek kaşığı içilerek böbrek kanaması tedavi edilebilir.

* Sıcak su içerisinde bekletilen sinir otu yaprakları iyice demlendikten sonra süzülerek suyu yemek aralarında 1 yemek kaşığı içilerek böbrek kanaması tedavi edilebilir.

* Sıcak su içerisinde 20 dakika kadar bekletilip demlenen yoğurt otu süzülere suyu saat başı 1 yemek kaşığı olmak üzere içilebilir.

* Çoban çantası otu sıcak su içerisine atılarak 10 dakika kadar bekletilir, daha sonra süzülerek suyu yemek aralarında 1 yemek kaşığı içilerek böbrek kanaması tedavi edilebilir.

* Yoğurt otu suda yirmi dakika bekletilerek demlenir. Süzülerek elde edilen bu sıvıdan saat başı bir çorba kaşığı içilir.

* Sinir otu yapraklan demlendikten sonra süzülür. Elde edilen bu sıvıdan tedavi süresince yemek aralarında bir çorba kaşığı içilir.

* Dere otu suda demlendirildikten sonra süzülür. Elde edilen sıvı bal ile karıştırılarak şurup kıvamına getirilir. Hazırlanan bu şuruptan yemekten önce bir çorba kaşığı içilir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp