beyaz saçlara bitkisel çözüm suna dumankaya

Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm

1- Kaynayan 1 litre suya 5 adet cevizin kurutulmuş yeşil kabuğu ilave edilir ve sadece 5 dakika kaynatılır. Elde edilen bu ceviz kabuğu çayı ile saçlar her gün saç diplerine masaj yapılarak yıkanır. Bu çay saçta kalır, durulanmaz!
Bu uygulamaya 21 gün devam edilir. Bireysel farklılıklarımızı da hesaba katacak olursak –bana göre- bazılarımız için uygulama süresini uzatmak gerekebilir.

2- Kaynamakta olan 1 litre suya 10 adet cevizin sert olan dış kabuğu ilave edilir ve bu yöntemde 15 dakika kaynatma gerekir. Uygulama şekli birinci madde ile aynıdır.

3- Yukarıdaki malzemeyi bulamayanlar için önerilen bu yöntemde cam bir kabın içerisine 3 tatlı kaşığı ceviz yağı, yarım tatlı kaşığı kadar kristal tuz ve 1 tatlı kaşığı kadar alkali su koyulur ve malzemeler eriyene kadar karıştırılır.

Elde edilen bu karışım tıpkı diğer maskeler gibi saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Saç bir bone ile sarılarak, maske 1-3 saat arası saçta bekletilir ve yıkanır. Fakat yıkama sırasında şampuan değil sabun kullanmak gerekir. Son durulama suyu olarak ise elma sirkeli su kullanılır.

Sabun kullanmanız mümkün değilse size bu nokta da no poo yöntemini yani karbonatla saç yıkamayı önereceğim. Bildiğiniz gibi şampuansız saç yıkama olan bu yöntemin uygulama şekli için buraya tıklayabilirsiniz. Burada ayrıca son durulama suyu olarak kullanacağımız elma sirkeli suyun da tarifini bulacaksınız. Alkali suyu evde hazırlayacağımız ise burada.
Bu uygulama da yine diğer iki madde gibi 21 gün boyunca her gün düzenli olarak yapılmalı.

Formüller artık elimizin altında olduğuna göre bize birini seçip uygulamak kalıyor. Konunun eksik yönlerini, aklımıza takılanları, gözlemlediğimiz değişimleri konunun altında tartışmaya devam ederiz her zaman olduğu gibi. Fakat şimdiden söylemek istiyorum ki ben 3. Madde ile birlikte diğer iki maddeden biri daha aynı dönem içinde kullanmayı düşünüyorum. Yani iki formülü birlikte uygulamayı seçiyorum.

Yıllardır beyazlayan saçlarım nedeniyle sizleri de çok iyi anlayabildiğim için, Ahmet Maranki’nin bu, beyaz saçları eski rengine döndürme formülünün sonuçlarının hepimizi mutlu etmesini can-ı gönülden diliyorum.

Saç beyazlaması tedavisi

Bilimsel olarak kalıcı tedavisi yoktur tek çaresi çeşitli şekillerde boyamaktır. Ayrıcayouthair ve grecian gibi beyaz gidericilerle de sorunu çözebilirsiniz.
Bayanlarda boya kültürü çok yaygın olduğu ve bayan kuaförlerinin bu konuda ciddi birikimi olduğu için genellikle sorun olmamaktadır.Erkeklerde boyamak yadırgandığı için sorun olmaktadır ve erkekler berberde boyama işine soğuk bakmaktadır.
Bu durumu algılayan üreticiler erkeklerin evlerindekendileri uygulayabileceği ve renk değişimini zamana yayabileceği çeşitli ürünler çıkarmıştır.

Beyaz Saçta Saç Ekimi

Saç beyazda olsa renklide olsa nakil yapılabilir.Teknik olarak saçın rengi ekim tekniğini belirlemez ama beyaz saç kökü net görünemediği için daha sıkıntılı olabilir.Diğer taraftan kök alımı yapılırken aynı sorun yaşanabilmektedir.Alırken beyaz olmasından kaynaklanan sorun saçı boyayarak aşılabilir ancak ekim esnasında siyah kıldan daha çok dikkat etmek gerekir.

Kurallara dikkat edilmesi halinde renkli saç gibi beyaz olarak ekilen saçlarında tamamı çıkar ve istenilen sayıda ekim yapılabilir.Ekilen saç alındığı yerdeki rengiyle çıkar yani beyaz ekilen saç beyaz çıkmaya devam eder.

Genellikle en son beyazlaştığı için beyaz ve siyah saçların karışık olduğu durumlarda mümkün olduğunca renkli kökler alınmaya çalışılır.Beyazlaşmamış saç ekildiği yerde normal yaşamını sürdürür yani yıllar içerisinde onlarda beyazlaşır.

Saç Neden Beyazlar
En basit tarifi;saça renk veren melaninin azalmasındandır şeklinde olabilir.Saç beyazlamasının sebebi saça rengini veren melanin pigmentini salgılayan melanosit adlı hücrelerinin sayısının azalmasıdır.Melanosit sayısı azaldıkça saça renk veren melanin salgısı azalmakta ve saç rengini kaybederek keratin rengi olan beyaza yaklaşmaktadır.Melanositlerin kaybı genellikle orta yaş üzerinde başlar ve giderek artar ancak genetik yapıya bağlı olarak daha erken yaşlarda da melanosit ölümü olup beyazlaşma görülmektedir.Erken saç beyazlaması ırsi bir durum olduğundan hastalık olarak değerlendirilmez.

Vitiligo: (harita şeklinde beyaz cilt alanları oluşmasıdır bu beyazlaşma kıllı alandaysa o alandaki kıllarda beyazlaşır) da melanositler kısa sürede ve yaştan bağımsız olarak tamamen tok olmaktadır.

Albinizm : melanin salgılayan melanosit hücreleri doğuştan hiç olmamaktadır ve kişi tüm vücudunda (kılların tamamı,göz bebeği,cilt) bu renklerden yoksundur.

Hastalık olarak kabul edilen saç peyazlaması vitiligo ve albinizm doğal saç beyazlamasından farklı durumlardır.Bunlardan vitiligo tedavi edilebilirken albinizmin tedavisi yoktur.

Saç beyazlamasının temel nedeninin melanosit hücrelerinin olduğu bilinmektedir ama bu melanositlerin neden öldüğü bilimsel olarak net bir şekilde açıklanamamaktadır.Bu konuda çeşitli görüşler vardır

-En kabul edilen görüş erken yaşlarda da olsa melanositlerin erken yaşlanarak ölmasi.
-Yaşlanmaya bağlı olarak kılın ortasındaki sıvının azlaması ve bu sebeple üretilen boyanın saça karıştırılamaması.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp