Bepanthol Nemlendirici

Bepanthol nemlendirici hakkındaki bilgileri bu makalede bulabilirsiniz.

BEPANTHOL - Nemlendirici Vücut Losyonu Body Lotion 200 ml.

Yaz aylarında bronzlaşan cildinizdeki nem oranını dengeleyip, soyulmayı önlemek için kullanabilirsiniz.

Cildiniz, güneş ışınlarına, rüzgara ve suyla sık temasa karşı kuruyarak, hassaslaşarak ve zaman zaman da kızararak reaksiyon gösterir. Bepanthol Body Lotion cildinizin doğal koruyucu tabakasının yenilenmesine yardımcı olur.

Bu koruyucu tabaka, özellikle cildinizin güneş, rüzgar gibi alışık olmadığı etkilere maruz kaldığı durumlarda oldukça önemli rol oynar.

Bepanthol Body Lotion, cildinizi hızla rahatlatır. Cildiniz ferahlar, tazelenir ve kısa bir süre sonra yeniden pürüzsüz ve bakımlı bir görünüm kazanır.

Bepanthol Body lotion kullanım şekli:

Suyla her temasın ardından (duş, banyo, vb. ) Bepanthol Body Lotion'ı tüm vücuda uygulayın. Gün boyunca gerektiği kadar tekrarlayın.

Bepanthol, cilt nemlendiricisi bir losyon. Türkiye‘de normal ve yağlı ciltler için Bepanthol Body Lotion, kuru ciltler için Bepanthol Body Lotion F, kuru ve hassas ciltler için Bepanthol Ultra Protect Body Lotion olmak üzere üç çeşidi bulunur.

Tüm Bepanthol çeşitlerinin ciltle uyumu ve etkisi dermotolojik olarak test edildi ve onaylandı.

Bepanthol, dünyada 80'den fazla ülkede faaliyet gösteren Bayer Consumer Care‘in tüketici sağlığı ürünlerinden cilt sağlığı ürünleri kategorisinde yer alır.

Cilt kuruluğu nedir?

Cilt, güneş ışınlarına, rüzgara ve suyla sık temasa bağlı olarak kurur, hassaslaşır, zaman zaman da kızararak reaksiyon gösterir. Bepanthol‘ün tüm çeşitleri cildin doğal koruyucu tabakasının yenilenmesine yardımcı olur. Bu koruyucu tabaka özellikle cildin alışık olmadığı dış etkenlere maruz kaldığı durumlarda oldukça önemli bir rol oynar.

İnsan cildi dış etkenlere bağlı olarak kurur ve yıpranır. (Suyla sık temas, güneş ışığı, hava kirliliği, soğuk hava, rüzgar vb.)

Kuru cilt hassaslaşır, kızarır, sertleşir, pullanır, çatlar ve kaşınır.

Cilt bu duruma gelmemesi için, günlük nemlenmeye ve koruyucu tabakasının yenilenmesini sağlayacak bakıma ihtiyaç duyar.

Cilt kuruluğuna sebep olan faktörler

 • Cilt hastalıkları: Atopik dermatit, psöriasis, ihtiyoz, iritan kontakt dermatit
 • Güneş ışınları
 • İklim şartları: Soğuk veya kuru iklim
 • İritan maddelerle temas: Deterjan, sabun vb.
 • Mekanik hasar
 • Sigara
 • Yaşlanma
 • Cilt kuruluğuna karşı her ihtiyaca yönelik Bepanthol çeşitleri

Bepanthol Body Lotion

Bepanthol Body Lotion cildi hızla rahatlatan ve ferahlatan bakımı sağlar. Bepanthol Body Lotion, serinletici ve ferahlatıcı etkisinin yanı sıra cildin ihtiyaçlarını da karşılar. Losyonun içeriğindeki provitamin B5 (dekspantenol), cildin derinliklerine nüfuz ederek nemlendirir ve doğal koruyucu tabakasının yenilenmesine yardımcı olur.

Bepanthol Body Lotion, cildi hızla rahatlatır. Cilt ferahlar, tazelenir ve kısa bir süre sonra yeniden pürüzsüz ve bakımlı bir görünüm kazanır.

 • Normal ve yağlı ciltlere özel.
 • %2.5 oranında yoğun provitamin B5 (dekspantenol) içerir.
 • Cildin kendini yenilemesini sağlar.
 • Cildini derinlemesine nemlendirir.
 • Yüksek su bazlı olmasından anında serinlik hissi verir.
 • Kokusu ile tazelik ve canlılık hissi verir.

Kullanım şekli:

Suyla her temasın ardından (duş, banyo, vb.) Bepanthol Body Lotion‘ı tüm vücuda uygulayın. Gün boyunca gerektiği kadar tekrarlayın.

Bileşenler:

Aqua, Paraffinum Liquidum, PEG-6 Stearate, Panthenol, Dimethicone, Chlorhexidine Dihydochloride, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamaldehyde, Hydroxy-Citronellal, Hydroxy-Methylpentyl-Cyclohexenecarboxaldehyde, D-Limonene, Linalool, 2-(4-Tert-Butylbenzyl) Propionaldehyde, 3-Methyl-4-(2,6,6-Trimethyl-2-Cyclohexen-1-yl)-3-Buten-2-One, Parfum, Pantolactone, Disodium EDTA.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp