Bebeklerde Balgam Tedavisi

Bebeklerde balgam tedavisi, bebeklerin boğazında oluşan balgam problemi onların en büyük problemlerinden bir tanesidir. Bebekler bu balgamı bizim gibi kolay bi şekilde dışarı atamazlar.

Bebeklerdeki balgamı tedavi etmeye yarayan ilaçların yanetkilerini gözümün önüne getirirsek bebeklerdeki balgamı tedavi etmeye yarayan ilaçların yerine bitkilerle yardımcı tedavi uygulamak daha doğal ve daha mantıklı olacaktır.

Bebeklere yani ufak çocuklara ilaç verdiğinizde belki balgam gider ama bunun yan etkisi?

Bizde bunun için ilaç yerine şifalı bitkiler vermek istiyoruz değerli okurlarımız. Şifalı bitkilerin yan etkileri olmadığı ve doğal olduğunu tüm okurlarımız, diğer yazılarımızdan bilirler. Şimdi siz değerli okurlarımıza; bitkilerin isimlerini verelim,

- Bir miktar bal ve limon karıştırın, yedirin. (bir yaşından küçük çocuklara bal yedirmeyin)

- Adaçayı, havuç ve enginar balgam söktürebilir.

- Antep fıstığı ve balı karıştırıp yedirin.

- İki kaçık çörek otuna bir bardak su ile 5 dakika kaynatın ve sonra ılık bir şekilde içirin.

Bebeklerde balgam söktürücü ilaçlar nelerdir?

Bir çok balgam söktürücü ilaç mevcuttur. Tıp dilinde ekspektoran adı verilir. Ancak bebekler çoğu zaman balgam söktürücü şurupların tadını beğenmezler ve kusma durumu görülür. Ayrıca her ilacın yan etkisi vardır özellikle balgam söktürücüler midede mukoza tabakasını tahriş eder.“Mukolitik” balgam söktürücü olarak çocuğunuza kullanabileceğiniz bir ilaçtır.

Bebeklerde balgam söktürücü şifalı bitkiler?


Yan etkileri göz önüne alındığında bebekler balgam söktürücü ilaçlar vermek yerine şifalı bitkilere başvurmak daha doğru olacaktır. Ancak şifalı bitki kullanımında bazı anne-babalar yanlış bir anlayışla bitkilerin zararı olmayacağını her öneriyi uygulayabileceklerini düşünmektedirler. Bu da yanlıştır çünkü gerekli gereksiz bitkisel karışımlar bebek için tehlikeli olabilmektedir.Bu durumda güvendiğiniz ve zarasız olacağına kesin inandığınız bitkisel yöntemleri kullanmanızı öneririm.

Yorumlar

 • Son** Tü*****
  3 yıl önce
  2 yaşındaki oğlum 2aydır balgamını atamıy dokta götürdük balgam s9kücü kullandık burnuda çok tıkanıy hep hırıltılı ses çıkarıy uyurken agzı açık nefes almakta zlanıy benim evde yapabilecegim yada ne önererirsiniz teßekkür ederim hayırlı günler.
  • Şifalı Bitkilerim
   3 yıl önce
   0-3 yaş bebek ve çocuklar için bişey öneremıyoruz doktor kontrolunde olması gerekir. lütfen bir doktora danışınız. çok geçmiş olsun.. Bilgi Hattı: (0224) 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp