basura iyi gelen bitkiler nelerdir

Basur Nasıl Geçer 2 :

Basur ağrısı nasıl geçer?

Basur ağrısını geçirmek için bitkisel tedaviler uygulayarak ağrıyı azaltmak hatta basur sorununa son vermek için iyi bir yöntemdir.

Basur, hastalık aşaması ve hastanın durumuna göre tedavi yöntemleri uygulanmalıdır.

Evde uygulanan tedaviler arasında ılık suya oturarak kasların rahatlaması sağlanır ve basur ağrısı azalır. Bunun yanında suyun içine karanfil çayı konularak basur ağrısı biraz daha geçer.

Basur ağrısını azaltmak için yapılan bir diğer yöntem de sıcak tuğlaya (duvak) oturarak rahatlama sağlanır.

Basur şişmiş ise sülük yapıştırarakta basur ağrısı geçer.

Basurun üzerine yapıştırılan sülük içi pis kan dolu olan basur memesindeki kanı emerek şişliği azaltır ve rahatlama sağlar.

Basur ağrısı nasıl geçer sorusuna verilecek en önemli cevap dışkılama alışkanlığıdır.

Tuvalet sonrası makat bölgesinin tahriş edilmeden bolsu ile yıkanarak hijyen sağlanması, makattan dışarı çıkan memelerin tekrar içeri itilmesi ağrı, kanama ve iltihaplanmayı önleyecektir.

Bunun için parmağınıza vazelin sürerek dışarı çıkan basur memelerini yavaşça içeri ittirin.Aksi taktirde dışarıda kalan basur memeleri kuruma yapar ve ağrı yapmasına neden olur.

Basur ağrısını azaltmak için ılık suda oturmak ve diğer yöntemler acınızı hafifletecektir.Fakat bu yöntemler sadece basurun ağrısını dindirir.Basuru geçirmez!

Basurdan temelli kurtulmak istiyorsanız basur bitkisel tedavi yöntemlerini uygulamalısınız.Bunun içinse biz size basuru 7 gün gibi kısa bir sürede iyileştiren ve basura son veren 7 gün yötemini önerebiliriz.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp