baş ağrısı için dua ve anlamı

Baş Ağrısı

Gerilim ve stres e bağlı baş ağrısı genç yaşlarda daha sık görülür. Dakikalar hatta günlerce sürebilir. Ağrı basınç ve gerilme hissi verecek şekilde iki taraflı başın arka kısmı yada şakak bölgesindedir. Geceleri geç saatlerde ortaya çıkar ve bu tür ağrı, m igren ağrısı ile sık olarak karıştırılır.

Biberiye

bir bitkidir.Yaprakları iğneye benzer. Boyu 2 metre kadardır. Çiçekleri mavi veya eflatundur. Çiçeklerinden renksiz veya soluk sarı renkte olan biberiye es ansı çıkarılır. Kuşdili olarak da bilinir. Kimyasal içerikleri sayesinde doğal bir ağrı kesici görevi görür. Kaynatılıp günde iki defa sabah ve akşam içilir.

Çörekotu

Düğünçiçeğigillerden, susam iriliğinde siyah tohumları olan bir çeşit bitkidir. Güzel kokuludur. Sert ve güzel kokulu tohumları baharat olarak kullanılan çörek otu, siyah susam olarak da bilinir. İçerisinde sabit ve uçucu yağlar, çeşitli alkaloitler, saponinler ve tanen bulunur. Az miktarda alındığında ağrılar için faydalıdır. Balla karıştırılarak yenilir.

Limon

Limon ağacının açık sarı renkli, yumurta biçiminde, kabuğu güzel kokulu, suyu ekşi olan meyvesidir. Kabuklarından limon esansı çıkarılır. C vitamini, şeker, rnüsilaj, siırik asit ve tuzları bakımından zengindir. Suya bir miktar sıkılıp içilirse ağrıya etki eder.

Nane

Ballıbabagiller familyasından, nemli yerlerde yeti-şen, genellikle tüylü ve çok kokulu otsu bir bitki cinsidir. Başak biçiminde beyaz, pembe veya morumsu çiçekleri vardır. Nane çayı baş ağrılarını dindirmekte etkilidir. Günde iki defa içilir

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp