Barit

Barit : BaritBaryum sülfattan oluşan bir mineraldir. Sertliği 3-3,5 arasındadır. Şeffaf, beyaz, açık mavi, yeşil, sarımsı ve kırmızımsı kahverengi tonlarında bulunabilir. Ortorombik sistemde kristalleşmiştir. Bir diğer adı da "Bologna taşı"dır.

Barit kristalini içsel uyum ve dengeye kavuşmak için kullanabilirsiniz. Zihninizi sakinleştirerek, sizi yoran düşünce kalabalığını uzaklaştırmanızda yardımcıdır. Sakin kalan bir zihin ile düşüncelerinizi saflaş-tırabilirsiniz. Zihinsel olarak dengelenirsiniz.

Ruhsal açıdan güçlenmenize etki eder. Açık görüşlülük kazanırsınız. Içselliğinizi keşfederek varlığınızın derinliklerine yolculuk yaparsınız. Meditasyon için kullanımı çok uygundur. Yüksek benliğiniz ile iletişiminizi arttırır.

Düzenli aralıklarla avuç içinize alıp yarım saat süreyle kristale odaklanarak kalın. Bu şekilde kristalden yayılan enerjiler, içinizde ve dışınızda oluşan olaylar arasında hem zihinsel hem de ruhsal bir köprü kurmanıza yarar. Karmadan sizi özgürleştirmesi mümkündür, çünkü geçmişi hatırlama potansiyelinizi besleyerek, sizi unuttuklarınız ile yüzleştirebilir.

Bilinçaltına yönelik içedönüş çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Bilinçaltınızdaki bilgilerin hem kendi bireysel çalışmalarınızda hem de gün içerisinde açığa çıkmasında oldukça etkilidir. Dikkatinizi bu bilgilere odaklamanızda size yardımcı olabilir. İç dünyanızda beslenen korku, yokluk, değersizlik ve kaybetme bilincini net bir şekilde fark etmenizde etkili olabilir.

Bunun yanında kristalden yayılan enerjiler cesaretinizi hissetmenizde ve kişisel gelişime yönelik edimlerinizde kullanmanızda da teşvik edici olabilir.

Barit kristali, sizi kendinize daha da yakınlaştırabilir. Kristali kullanmaya başladığınızda enerjisini fiziksel bedeninizde hisse-debilirsiniz. Yıllar boyunca içinize akıttığınız gözyaşlarınızı açığa çıkarabilir. Durduk yere, ortada hiçbir neden yok iken ağlayabilirsiniz. Ya da hüzün bir anda içinizi kaplayıverir. Bütün bunlar varlığınızda biriktirdiklerinizi artık bırakışınız olabilir. Ardından büyük bir rahatlama ve içsel huzur içinizi kaplayıverir. Barit, kendi enerjisiyle sizi içsel olarak yönlendirecektir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp