Balgamlı Öksürük Tedavisi

Balgamlı öksürük tedavisi hakkında bilgiler bu makalede yer almaktadır. Balgamlı öksürük tedavisi ile ilgili tüm açıklamaları bu makalede inceleyebilirsiniz...

Balgam ve öksürük,kış aylarını zehir eden bir ikili olan balgam ve öksürük rahatsızlıkları bir çok kişiye sorun çıkartmaktadır.

Balgam ve öksürük tedavisi için bitkisel yöntemlerle evinizde kendi kendinizin doktoru olabilirsiniz.Balgam ve öksürük için bitkisel olarak kulanılan ve bilinen ilk bitkimiz herkesinde bildiği üzere ıhlamurdur.

Öksürürüğün bitkisel tedavisi için ise yine aynı şekilde ıhlamur,tarçın,zencefil bu bitkiler hem öksürüğün bitkisel tedavisinde etkili olmakla birlikte etkili balgam söktürücü özelliğe sahiptir.

Ihlamura ilave olarak, tarçın, zencefil, karanfil ve havlıcan karışımı birlikte kaynatılırsa, gayet güzel kokusu ve lezzeti ile hem keyif verici olarak içilebilir hem de boğaz ağrısı için, bronşit için ve öksürük için faydalı olmaktadır. Aynı zamanda mide yanmalarını önleyici özelliği vardır.

Şiddetli Öksürük İçin: 1 litre suyun içine, ince dilimlenmiş 1 adet adet elmayı kabuklarıyla birlikte atın. Haşladıktan sonra çay gibi sıcak olarak için.

Balgam Söktürücü İçin: Elma kabukları ile yapılan çay, hem göğüsü yumuşatır, hem de, balgam söktürmek için idealdir. Elmanın kabuklarını soyun, İçine biraz tarçın, zencefil ve karanfil atılır. 10 dak demlendirdikten sonra, içilir.

Yorumlar

 • Can**
  4 yıl önce
  mrb benim yaklaşık 10 gündür geçmeyen öksürüğüm var ve balgamlı bir şekilde öksüyorum midemde sorunlarım var sağlık ocağına gittim doktor mideden kaynaklı olarak öksürdüğümü söyledi ve 2 tane mide ilacı yazdı 1 tanede öksürük şurubu hala devam ediyor farklı birşey olabileceğinden şüpheliyim kalp veya göğüs hastalıklarına gideyimmi yada sizin bana bir öneriniz varmı
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Lütfen gerekli tetkik ve kontrollerinizi yaptırınız. ilerleyen zamanlarda canınızı sıkan sonuçlar doğurabilir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp