Bağırsak Problemleri

Bağırsak Problemleri :

Bağırsak rahatsızlıkları, eskiyi ve artık ihtiyaç duyulmayanı geride bırakmaktan korkmayla ilgilidir. Bu problemi yaşayan kişilerin yaşamının her alanında eskiye tutunma ihtiyaçları vardır.

Bağırsak problemlerinin kökünde yatan nefes alışkanlığı nefes vermeden önce bekleme veya nefese gereğinden uzun zaman tutunma, yani içinde tutup dışarı rahatça bırakamama vardır. Yeninin, bir sonraki adımın, bir sonraki nefesin güvenli olmadığını düşünen kişiler nefes alıp gereksiz şekilde uzunca bir süre içinde tutar, zamanında dışarı bırakmazlar. Bu da bağırsaklara görevini yapmama mesajı verir; ‘‘Bekle sakın bırakma...‘‘ mesajı.

Nefesini kolaylıkla bırakamayan, nefes verişe tutunan kişilerin bağımlı olma eğilimleri de vardır. Bu durumda bağırsak problemi yaşayan kişiler bağımlılık problemi de yaşayabilirler diyebiliriz. Nefesi ve artık ihtiyaçları olmayan toksinleri bırakamadıkları gibi artık onlara hizmet etmeyen kişileri, ilişkileri, yaşam alışkanlıklarını da bırakmakta zorlanırlar.. Sürekli geçmişe tutunur, adeta geçmişte yaşarlar, eşlerine, çocuklarına, yaşama, bedenlerine, mala ve maddeye aşırı tutunabilirler. Bırakamazlar ve kabızlık yaşarlar.

Bağırsak problemleri iyi bir uzmanla çalışıldığında nefes veriş rahatladığı an tamamen yok olur, bağırsaklar kendi kendini rahatlatma, şifalandırma şansı bulur çünkü zihin onlara işini yapmaya izin vermektedir.

Bağırsakları sağlıklı tutmak için aşağıdaki afirmasyonları kullanabilirsiniz:

BİLMEM GEREKEN HER ŞEYİ BİLİYORUM, ÖĞRENMEM GEREKEN HER ŞEYİ ÖĞRENDİM, GEÇMİŞİ KOLAYLIKLA GERİDE BIRAKIYORUM. YENİYİ, DAHA İYİ OLANI, GÜZEL OLANI KOLAYLIKLA KABUL EDİYORUM.

Bağırsaklarda yaşanan yaygın bir problem, basur ise zannedildiği gibi acı yemekten falan değil geçmişe duyulan öfke nedeniyle, geçmişte yaşadığımız olaylara öfke dolu bakış açısı ve düşünceler sebebiyle oluşan bir rahatsızlıktır. Basur problemi yaşıyorsanız bu problemi yaşadığımız dönemlerde kendiniz veya yakınlarınızın geçmişine öfkeli olduğunuzu farketmişsinizdir.

Bir kişi geçmişe gereğinden fazla takılmışsa bu geçmişi sembolize eden bağırsak bölgesine gereğinden fazla enerji yığdığımız anlamına gelir. Bu enerji bir süre sonra o bölgedeki organın, geçmişi bırakmaya programlanmış organın eskimesine, yorulmasına, zedelenmesine sebep olur. Sonuç; basur.

Basur, kişi kendini aşırı yük altında hissettiğinde de olur. Zihnimizde kendimizi gereğinden fazla sorumluluk aldığımıza dair düşünceler bu problemi yaratır.

Basur probleminin iyileşmesine destek olabilecek afirmasyonlar:

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp