Ayak Taban Hastalıkları

Ayak Taban Hastalıkları :

Ayak Tabanı Hastalıkları Hakkında Açıklamalar ve Bu Hastalıklarda Kullanılan Bitkisel Ürünlerle İlgili Tedavi Yöntemleri. Okumak İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız

Ayak tabanında acıya sebep olan en önemli rahatsızlık tendinitis veya Capsulitis olarak bilinen rahatsızlıktır.

Bu rahatsızlıkta ayak parmaklarının etrafını kuşatan( bacaktan gelip ayak parmaklarına kadar uzanan) tendon ve ligamentler iltihaplıdır….

Tendon ; kasların kemiklere bağlandığı kısımlardır ve hareketlerde zorlanmaya maruz kalırlar.Ağrı ve zonklar tarzında acı duyarsınız ..

ayak tabanı ağrılarının temel tedavisi ; dinlenme,buz,baskı ve yükseltmedir..

Bunun yanında doktora müracaat ederek non-steroidal enfeksiyon giderici ilaçlar almalısınız. ayağınızı belli süre darbelerden korumalısınız.

Yüksek topuklu ayakkabıyı mümkün mertebe az giymeye çalışın.

Eğer işe giderken giymek zorundaysanız ya da giymek istiyorsanız, yanınızda topuksuz bir ayakkabı götürüp oturduğunuz zaman değiştirin.

Eğer iş yerinde giymek zorundaysanız o zaman iş yerine gidiş-gelişlerde topuksuz ayakkabı kullanmaya çalışın.

İş yerindeki molalar esnasında bacak ve ayak kaslarınızı esnetin.

Akşamları ayaklarınızı ılık suda 5-10 dakika dinlendirin ve yapabiliyorsanız masaj uygulayın. Bu ayağınızdaki dolaşımın düzenlenmesine yardımcı olacaktır.

Ayak ve bacak kaslarına yönelik esnetme ve germe egzersizleri yapın.

Bazı olgularda kendiliğinden iyileşme olur. Ağrının kontrolünde ise ağrı kesiciler kullanılır.

Kilo verilmesi ve ayak kaslarının kuvvetlendirilmesi yararlıdır. lokal anestetik ilaçlarla ayak tabanına yönelik girişimlerde faydalıdır…

Yorumlar

 • ERK** ERD**
  4 yıl önce
  MERHABALAR, bundan yaklaşık 5 ay önce ayak tabanlarımda parmaklarla ayak tabanının birleştiği yerlerde hissizlik ve uyuşma vardı.dokta gittim tahliller yapıldı.Birşey bulamadılar.b12 vitamini kulln dediler .aklıma geldikçe kullanıyum ama sonuç elde edemedim.şimdi ayak tabanımda sanki haf şişlikler olmaya başladı ve ellerimede sıçradı aynı problem avuç içinde olmaya başladı.Hem ellerimde ve ayklarımda ser bir zemine bassam canım yanıy.Silikon tabanlık kullanmaya başladım.avuç içlerirm ve parmak uçları sanki bana kırmızı kırmızı gelmeye başladı.Bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?şimdiden teşekkür ederim.
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   detaylı görüşülmesi gereken bir sorun bu, sorulması gereken bir kaç soru olacak , bu yüzden daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp