Astım İlaçlarıAstım İlaçları

Astım İlaçları İle Astım Sorunundan Kurtulabilir ve Daha Sağlıklı Bir Hayata Merhaba Diyebilirsiniz. Astım Hastalığı Herkesin Kurtulmak İstediği Fakat Bir Türlü Kurtulamadığı Hastalıktır. Astım Hastalığını Aşağıdaki Makalede Yer Alan İlaçları Kullanarak Kurtulabilirsiniz.

Astım İlaçları

Astımda tedavinin amacı, astım ataklarının önlenmesi, hastanın normal yaşam aktivitelerini sürdürebilmesi ve astım belirtileri olmadan yaşamını devam ettirmesidir. Astımlı hastalarda kortizonlu ilaçlar ve bronş genişleticiler kullanılır. Kortizonlu ilaçlar alerjik durumu baskılayarak etki eder. Ağız yoluyla alınan tablet ve damardan alınan enjeksiyon formları yanında, direk hava yollarına etki eden sprey formları da vardır. Sprey seklinde olan kortizonlu ilaçlar, doğrudan hava yollarına etki ettiği için kan dolaşımına daha az geçer ve yan etkisi azdır.

Astım tedavisi ilgili doktor tarafından takip edilmelidir. Hasta tedavisini doktorun önerileri doğrultusunda düzenli almalı, hekimin önerisi olmaksızın kesmemeli ya da değiştirmemelidir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp