Anne Sütünü Arttırıcı GıdalarAnne Sütünü Arttırıcı Gıdalar

Anne Sütünü Arttırıcı Gıdalar Arasında En Çok Bilenen Doğal Çaylardır. Doğal Çayların İçinde Bulunan Vitamin ve Mineraller Anne Sütünün Arttırılmasına Yardımcı Olmaktadır. Anne Sütüne Yardımcı Diğer Ögeleri Aşağıdaki Makaleden Ulaşabilirsiniz.


Anne Sütünü Arttırıcı Gıdalar

1-Çaylar

Rezene

Anason

Ihlamur

Isırgan Otu (uzmanlar tarafından sürekli kullanımı önerilmiyor 20 gün kullanıp 10 gün ara verilmeli) (Sütün kalitesini de arttırır.)

2- Yiyecekler

Haşlanmış mısır

Borulce

Soğan

Bulgur

Pişmaniye

Tahin helvası

Taze Bezelye

Çekirdek

Taze Fasulye

Tel Kadayıf

Sütlü Tatlı

Nar

Semizotu (Sütün kalitesini de arttırır.)

Çemen&çemen otu&çemen otu hapı

Pişmaniye

3-İçecekler

Vitamalt

Kefir

Meyva Suları

Dut Pekmezi

Vişne kompostosu

Kayısı Hoşafı

Kuru maya (sulandırılıp içilecek)

Dolmalık fıstık (8-10 tane ılık şekerli suda bir gece bekletilip suyuyla beraber içilir)

Humana stil

4- Baharatlar

Kimyon

Çörekotu

NOT: Altı çizili olanlar tarafımdan denenmiş onaylanmıştır.İtalik yazılanlar aynı zamanda gaz probleminede iyi gelir.

5-Düzenli yemek, uyku ve huzur

Bütün bu gıdaların yanında en önemlisi düzenli yemek, uyku ve huzur, mutluluk :) bide sütüm azmı çokmu,gittimi geldimi diye çok fazla uğraşmamak .(zaten sütün olmaması çok nadir görülen bir durumdur ancak meme dokusunun zedelenmesi veya yokluğu durumunda söz konusudur. Her kadının bebeğine 6 ay yetecek süt üretimi olur, kendisi kurcalayıp düşürmezse) Şu konuyuda eklemek isterim bebek evlatlık edinip emziren anneler var.Düşünün doğum yapmadan sadece severek hormonlarını uyarıyor ve bebeğini emziriyor doğum yapmış onu karnında taşımış bir annenin sütü illaki olacaktır.

Tüm bu yiyecekler anne sütünü belki psikolojik belki bi şekilde arttırıyor ama eğer bu artan sütünüzü bebeğiniz iyice tüketemez memede kalırsa,memede süt bitmediği için yeni süt yapımı için yeterli horman beyne ulaşmayacağından sütünüz artmayabilir, hatta azalabilir.(benim öyle olmuştu) Bunun için bebek emdikten sonra memeyi iyice sağın hiç süt kalmayacak şekilde.Bu sağdığınız sütleri derin dondurucuda bekletin bebek ek gıdaya geçince kahvaltılarına katarsınız.Hemde sağdıkça sütünüzde bariz artar.Ne kadar süt talebi o kadar süt arzı. Benim gördüğüm sağmak tüm bu yiyeceklerden daha fazla anne sütünü artırıyor. Bence düzenli bitki çayı(yukarıdakilerden) baharat ile destekleyip bolbol sağarsanız sütünüz artar azalmaz.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp