Akupunktur Ankara

Akupunktur Ankara :

Akupunktur insanı beden ve ruh olarak ikiye ayırmaz. Biyolojik bedenimizi ruhumuz yönetir ve bu yönetim için ruhun biraz daha kesif şekli olan "can"ın bütün hücrelere nüfuz etmesi, yayılması gerekir. "Can"ın bu yayılımı kanallar aracılığıyla olur. Eğer "can" (veya özel bir enerji olan Çi) kanallarda serbest olarak dolaşamazsa dolaşım bozulur.

Dolaşımın olamadığı, bozulduğu yerde de hastalıklar ortaya çıkar. Kanallarda "can"ın dolaşımını engelleyen soğuk, sıcak, rüzgar, nem gibi bazı patolojik faktörler vardır ki bunlar hastalıkları oluştururlar. Bu patolojik faktörler tarafından tutulan her organın işlevi farklı olduğundan aynı patolojik faktörler farklı hastalıklara sebep olabilirler. Enerjinin ("can"ın) tam gidemediği ya da az gittiği kanallarda enerji azalışı olurken o kanalın eşleniği olan kanalda enerji akışı fazla olabilir. Böylece kanallar arasında bir denge bozukluğu oluşur.

Akupunktur bu anlamda bir denge tedavisidir. Akupunktur'a göre hastalıklar enerji dengesi bozukluğundan ortaya çıkar ve bu denge tekrar korunduğunda da hastalar iyileşirler.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp