Akciğer Kanserini Yenenlerin Yorumları

Akciğer Kanserini Yenenlerin Yorumları : Akciğerler vücudumuzun en önemli solunum organıdır.Akciğer kanseri ise akciğerlerimizde yaşayacağımız en büyük sorundur.Akciğer kanserini yenenlerin yorumları hakkındaki makalemiz aşağıda yer almaktadır.

Uzmanlara göre, kansere karşı hastaların bağışıklık sistemini harekete geçirmek için vücuda yeni bir virüs enjekte edilebilir.


KANSERİN tedavisi için yıllardır umut ışığı arayan bilim dünyası, birkaç aylık ömrü kalan kanser hastalarının mucizevi şekilde iyileşmesinin gizemini araştırıyor. Saygın Amerikan dergisi Forbes, esrarengiz bir şekilde kanseri yenenlerin hikayelerini kapağına taşıdı. Uzmanlara göre, bağışıklık sistemini kansere karşı harekete geçirmenin yolu hastaya başka bir virüs vermek olabilir. Virüs sayesinde bağışıklık sistemi daha etkili çalışıp, kansere karşı da savaşabiliyor. Ancak tetikleme süreci “şanslı” birkaç hastada kısa zamanda meydana gelirken kimilerinde yıllar sürebiliyor. Bilim adamları, tüm hastalarda bağışıklık sistemini kansere karşı harekete geçiren bir ilaç geliştirmek için “mucize” hastalar üzerinde araştırmalar yürütüyor.

Birçok kanser hastası da bağışıklık sistemi tehlikeyi anlayamadığı için radyoterapi, kemoterapi, ameliyat ve ilaç tedavisine cevap veremiyor. Büyük ilaç firmaları kansere karşı bağışıklık sistemini harekete geçirmek için ilaçlar geliştiriliyor ancak her bünye farklı olduğu için şimdilik bu ilaçlar kimi hastalarda hiçbir işe yaramıyor. Dergide kanseri bu şekilde yenen hastaların hikayeleri de aktarıldı.

AZRAİL‘E SON ANDA ÇALIM

Gönüllü denek oldu


27 yaşındaki ABD‘li Sharon Belvin, 22 yaşında akciğer kanserine yakalandı. İki yıl sonra tümör diğer akciğerine ve iç organlarına yayıldı. Kanser, kemoterapiye yanıt vermiyordu. Genç kadın, daha sonra deney aşamasındaki bağışıklık sistemini harekete geçiren bir kanser ilacı için denek olmaya razı oldu. Belvin dört ay içinde kanserden kurtuldu.

Mezar satın almıştı

Yedİ yıl önce sırtında mor bir ben fark eden Joseph Rick (43), kolon kanserine yakalandı. Doktorlar, 9 ameliyat olan ve 40 kemoterapi tedavisi gören Rick‘e sadece 4 ay ömrü kaldığını söyledi. Rick kendine bir mezar satın aldı ve evinde ölümü beklemeye başladı. Doktorları ona UCLA Üniversitesi tarafından Pfizer için sürdürülen bağışıklık güçlendirici ilaç denemesine katılmasını tavsiye etti. Rick‘in tümörü bir ay içinde yüzde 25 küçüldü ve bir yıl içinde kanserden tamamen kurtuldu. Ancak ilaç deneylere katılan diğer hastalarda aynı etkiyi göstermemişti.

‘30 gün yaşarsın‘ dediler

ABD‘li Charles Burrows (56) doktora gittiğinde karaciğer kanserine yakalandığı söylendi. Bir gün karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetlerle yatağa düştü. İyileştikten sonra tümörün ortadan kaybolduğunu öğrendi. Uzmanlar, Burrows‘un yakalandığı bir virüsün bağışıklık sistemini virüs ve aynı zamanda kansere karşı harekete geçirdiğini tahmin ediyor.

Tümörü yok oldu

Barbara Bradfield (66), kurtulduğu meme kanserinin iki yıl sonra geri dönmesiyle en büyük kabusuyla yüzleşmek zorunda kaldı. Daha fazla kemoterapi görmek istemeyen kadın ölümü beklerken, Herceptin ilacını henüz deneme aşamasında kullanmaya başladı. İlacın ömrü en fazla 5 ay uzattığı söyleniyordu ancak Bradfield‘in tümörleri birkaç ay içinde kayboldu ve bir daha da geri dönmedi.

‘İkinci hayatımı yaşıyorum‘


Akciğer kanserini yenen ünlü koreograf Uğurkan Erez, “Hastalığımı öğrendiğimde öldüm sandım” diyor.

65 yaşında İstanbul‘dan ayrılarak İzmir‘e yerleşmeyi planlayan Uğurkan Erez, geçen yıl akciğer kanseri olduğunu öğrenince bu planını 10 yıl önce hayata geçirdi. Kordonboyu‘ndan bir ev satın alarak İzmir‘e yerleşen ünlü koreograf daha sonra da hastalığıyla mücadeleye başladı. Ve sonunda ameliyatla akciğer kanserini yendi.

Kendisi için yeni bir dönemin başladığını belirten Erez, hastalığını öğrendikten sonra yaşadıklarıyla ilgili şunları söyledi: “Kanser olduğumu öğrendiğim gün bu dünyadan gideceğimi hissettim. Ölümden korkardım. Kendimi alıştırdım korkmamaya. Hastalığımı öğrendikten sonra ameliyatta geçen 10 günü anlatamam. Yaşam ile ölüm arasında gidip gelmeyi yaşadım. İkinci hayatımı öbür dünya olarak düşünüyordum ama artık canım İzmir‘de yaşıyorum. Nerede nasıl mutlu olmak istiyorsanız, bu sizin elinizde. Hayat bunu bana öğretti. İkinci hayatımı yaşıyorum.”

Yorumlar

 • Seh** Muc**
  7 yıl önce
  İyi aksamlar hocam 1 hafta oldu ogreneli babannemin akcigerkanseri oldugunu 68 yasinda ve hastalik hastasi daha tessis konmadan surekli agliyo sizce hastaligini soyleyelimm mi haberi olsunmi hastaneye cagryolar kemoterapi almasi icin ve biz bunu kaldirmiycagini dusumuyoz psikilojo buna hic musait degip hasta olduhynu solersek yakin bi zamanda kaybederiz sizce ne yapalim lutfen yardimci olurmusunuz
  • Şifalı Bitkilerim
   7 yıl önce
   Direk olarak bunu söylemeniz hastada yıkıma sebep olacaksa kanser olduğunu söylemeyin ama mutlaka tedavi görmesi gereken bir hastalığı olduğunu uygun bir dille anlatabilirsiniz. Akciğerlerinde küçük bir sorun olduğunu ve iyleşmesi için hastanede biraz tedavi olması gerktiğini söyleyebilirsiniz.. Allah şifa versin
 • Eyu* C*
  7 yıl önce
  hocam benım bır yakınımada akciger kanseri teshisi kondu. bize de makalede belirtildiği gibi bağışıklık sistemini güclendiren kanseri yenen bir ilaç tedavisi tavsiye edebilirmisiniz.
  • Şifalı Bitkilerim
   7 yıl önce
   Bağışıklık sistemini güçlendirme de ve kanserli hücreler üzerinde endikedir incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı: 0224 234 5678
 • Aki*
  7 yıl önce
  verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. benimde güncel kolon kanseri bilgilerini paylaştığım bir bloüum var ziyaret eder görüşlerinizi bldirirseniz sevinirim.
  • Şifalı Bitkilerim
   7 yıl önce
   Kalın bağırsak kanseri veya kolorektal kanser kalın bağırsak, rektum ve apandiste görülen kanserli büyümeleri kapsar. Batı dünyasında en sık rastlanan üçüncü kanser tipi ve ölüme yol açan kanserler arasında ikinci sıradadır.kanser tedavisinde izlediğimiz yol için linki tıklayınız. bilgi hattı: 224 2 3 4 5 6 7 8
 • Pel** Ozd**
  6 yıl önce
  Merhaba hocam benim babama kucuk hucreli disi ( yassi epidermoid ) akciger kanseri teshisi konuldu ve tedavimizin ameliyatla olacagini soyledi doktumuz sicrama yoktu sadece akcigerdeydi ve sag akcigerin tamami ameliyatla alindi hic bir sikintisi kalmadi allahima sukurler olsun ki 6 kur adjuvan kemo gdu pet cekildik temiz cikti doktumuz 5 kurde kesti ve 25 gun radyoterapi uygulandi genel durumu cok iyi yemesi icmesi inanilmaz derecede guzel ve babamda bu hastaliktan dolayi comak parmak oldu ama ameliyattan sonra 1 sefer eski tirnaklari atip yeni tirnak cikardi biz yinede kkuyuz tekrar nuks edermi diye hastaligi ogrendigimizden beri sigarayi birakti ve babam herseyi biliy vurdum duymaz hastaligini kafaya takmiy mel bozuklugu hic yok birdaha nuks etmemesi icin ne yapmamiz gerekiy ne onerirsiniz simdiden cok tesekkur ederiz vediginiz cevaplara ... tum hasta ve hasta yakinlarina sa sabir diliyum allahim kimseyi sevdiklerinden ayirmasin ..
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Detaylı görüşülmesi gereken konu bu. Bu numaradan bize ulaşın. Geçmiş olsun. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
 • Gam** Yes**
  5 yıl önce
  teyzem akcıger kanseri 25 kur ısın tedavısı gdu sımdı alamıyo 9 kerede kemoterapı gdu ılacla yapılacak bısey kalmadı ne yapabılırız acaba
  • Şifalı Bitkilerim
   5 yıl önce
   Akciğer kanseri tedavisinde önerdiğimiz bitkisel ürünler bunlardır incelemek için linki tıklayınız Bilgi Hattı: 0224 234 56 78

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp