Afrodizyak Nedir? Nasıl Kullanılır?

Afrodizyak Nedir 3 :

Afrodizyak cinsel gücü arttırıcı en önemli maddedir. İnsanın seks hayatını olumlu yönde etkiler. Afrodizyak çiftlerin ilişkilerinde önemli faktör sahibi olarak görülür. Ancak unutlmaması gereken çiftler arasındaki AŞK'tır. Aşk'ın en doğal ve kıyassız bir afrodizyak etkisi vardır. Birbirine aşık olan çiftlerin mutlulukları hem sosyal hem de cinsel yaşamlarına da yansımaktadır. Cinsellik çiftler arasında ki en önemli aktivitelerden biridir. Araştırmalara göre boşanmaların büyük bir kısmı cinsel sorunlar ve uyumsuzluk nedeniyle meydana gelmektedir.

Cinsi arzuyu artırıcı maddeler, ilaçlara verilen isim.Afrodizyaklar, seks gücünü ve sekse olan isteği artırarak insana seks hayatında olumlu değişiklikler yaşatıyor. Aslında, aşk hayatının değişmesi için kişilerinin önce kendilerinin bunu gerçekten istemeleri ve partnerlerine tutkuyla bağlanmaları gerekir.

Eğer cinsellik sevgiyle yaşanmıyorsa, afrodizyakların da hiçbir etkisi olmaz. Sağlıklı bir cinsel yaşam için dengeli beslenmenin ve afrodizyakların yanı sıra günlük egzersizler yapmak da gerekiyor. Ve ayrıca cinsel gücü azaltan sigara ve stresten uzak yaşamak ve uykusuz kalmamak gerekiyor.

Ayrıca kunduz böceğinden elde edilen ranülositoz adı verilmektedir. Agranülosikantaradin ve bir cins keçinin gonad saltoz çoğu kez, bazı ilaçların (Piramidongısı olan misk afrodizyak olarak kullanıl- v.b.) alınmasına bağlı olarak da meydana gelmektedir.

Afrodizyak Bitkileri

Bitki Çayları: Vücuttaki sıvıların akışını hızlandıran bitki çayları içilince, kan dolaşımı hızlanır tutkularda ve heyecanlarda artış olur. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaşamını canlandırır.

Ginseng: Binlerce yıllardır Çin'de ilaç yapımında kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek güçler verir.

Kişniş: Özellikle kadınlara keyif veren kurutulmuş kişniş tanesinin, şarabın içine katılarak içilmesi önerilir. Aşırı kullanımı erkeklerde ters etkilere neden olabilir.

Fıstık ve Fındık: E vitamini içeren, insanı mutlu eden fıstık ile fındık, cinsel gücü artırır.

Polen: Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunur.

Muz ve Kabuğu: İnsana kokusuyla bile mutluluk aşılayan muz, özellikle kabuğu ile pişirilirse cinsel gücü oldukça fazla artırır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp