Hastanın İyileşmesi İçin Dua

HASTANIN İYİLEŞMESİ İÇİN DUA

Eshab-ı kiramın büyüklerinden Osman bin Huneyf bildiriyor: İyi olması için dua isteyen bir amaya, abdest alıp, iki rekat namaz kılmasını, sonra "Allahümme inni es-'elüke ve eteveccehü ileyke bi-Nebiyyike Muhammedin Nebiyyirrahme, ya Muhammed inni eteveccehü bike ila Rabbi fi haceti-hazihi, li taktıye-li, Allahümme şeffi'hü fiyye" (17) duasını okumasını emretmiştir.

Eshab-ı kiram. bu duayı hep okurdu. Bu duada, dileğin kabul edilmesi için, Muhammed aleyhisselamı vesile edilmektedir. Bismillahirrahmanirrahim ve la-havle ve la-kuvvete illa billahil' aliyyil'azim. Duası da bütün hastalıklar için okunur. Dertlerden kurtulmak için ve murada kavusmak için besyüz kerre okunur. Evvelinde ve ahirinde yüzer def'a salevat-i şerife okuyup dua etmelidir.

Hadis-i şerifde buyuruldu ki, "Bir hasta, La ilfihe il-la en te sübhaneke inni küntü minezzalimin' i (15) kırk defa okursa, şehid olarak vefat eder. Şifa bulursa, bütün günahları afv olur." Aişe validemiz buyurdu ki, Resülullah'ın bir yerinde ağrı olsa iki kul e'uzü suresini okuyup, mubarek avucuna üfler, elini ağrı olan yere sürerdi. Bir gün iki gözü ama bir kimse gelip, "ya Resulallah sallallahü teala aleyhi ve sellem" Allahü tealaya dua et, gözlerim açılsın," dedi. Peygamberimiz, "Kusursuz bir abdest al! Sonra Ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum.Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum.Ya Rabbi! Bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duaını kabul et!" duasını okumasını söyledi. Adam, abdest alıp dua etti. Hemen gözleri açıldı. Bu duayı Müslümanlar, her zaman okumuşlar ve maksadlarına kavuşmuşlardır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp