Çok İstediğin Bir Şeyin Olması İçin Okunacak Dua

Çok istediğin bir şeyin olması için okunacak dua ve dualar burada bulunmaktadır. Eğer bu dualara rihayet edilir ve isteğin gerçekleşmesi için sebepler ortaya konursa dua kabul olur, isteğiniz gerçekleşecektir Allah'ın takdiriyle.

İsteğine veya dileğine kavuşmak için, iki rekat namaz kılıp, sevabını Silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli, bunların hürmeti için diyerek dua etmeli.

Mesela,

Ya Rabbi, hayırlı bir çocuk nasip eyle diye dua edip, Bu duamı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle demeli. (Mekatib-i şerife)

Sabah ve yatsı namazından sonra silsile-i aliyyenin isimlerini, daha sonra Fatiha okuyarak ruhlarına gönderip, onları vesile ederek yapılan dua kabul olur. Tecrübe edilmiştir.

Ali Ramiteni hazretleri buyurdu ki:

(Günah işlememiş bir dil ile dua ediniz ki, kabul olsun!) Yani, Huda dostlarının huzurunda tevazu eyleyiniz, yalvarınız da, sizin için dua etsinler. İstigase, yani bir Veliye tevessül de, bu demektir.

[İsa aleyhisselama gelip derler ki, dua ediyorsunuz, devasız hastalıklar iyi oluyor. Hangi duayı okuyorsunuz, bize de söyler misiniz? İsa aleyhisselam da onlara okuduğu duayı söyler. Adamlar bir süre sonra tekrar gelirler, efendim okuyoruz okuyoruz bir şey olmuyor, acaba bize yanlış dua mı öğrettiniz derler. İsa aleyhisselam, (Dua doğru ama ağız yanlış) buyurur, yani doğru dua öğrettim, dua aynı dua ama, ağız aynı ağız değil!]

3- Âyât-i hırz, usulüne uygun okunur ve yanında taşınırsa, murat hasıl olur.

4- Adakta bulunmalı. Mesela, (Şununla evlenirsem, sevabı Seyyidet Nefise hazretlerine olmak üzere, Allah için, üç Yasin okumak nezrim olsun) denince, bu dileğin kabul olduğu tecrübe edilmiştir.

5- Dua izinli okunmalı! M. Masum hazretleri buyuruyor ki: (Duayı, âyet-i kerimeyi sevap kazanmak için okurken kimseden izin almaya lüzum yoktur. Bunlar şifa için, bir ihtiyacın hasıl olması, bir müşkülün hallolması için okunurken, tesir etmeleri, üstadın izin vermesine bağlıdır.) Üstad vefat etmişse, kitabından öğrenip okumak da izin almak olur. İzin alan, izin verenin vekili olur. Vekilin okuması, üstad gibi tesirli olur.

6- Bir dileği olan aşağıdaki duayı okumalıdır. Kör bir zat gelip, (Ya Resulallah! Allahü teâlâya dua et, gözlerim açılsın) dedi. Peygamber efendimiz de, (Kusursuz bir abdest al! Sonra, ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duamı kabul et) duasını okumasını söyledi. O da, abdest alıp dua etti. Hemen gözleri açıldı. [Tirmizi]

Bu duayı okuyanlar, maksatlarına kavuşmuşlardır.

Namaz kılmayanın, haram işleyenin ve kalbi gafil olanın duası kabul olmaz. Ehl-i sünnet itikadında olmayanın okuması fayda vermez. Hak teâlâ, herşeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak isteyen, o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz, insana sıhhat, şifa vermek için, dua etmeyi, sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır.

Sebeplere ortaya koymadan istemek kuru bir temennidir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Çalışmadan dua eden, silahsız harbe giden gibidir.

Yorumlar

 • Ela* Son***
  4 yıl önce
  ben liseye geçicem yarın tercihlerimi yapıcam imamhatip lisesine gitmek istiyorum istediğim okul benim puanımdan %4 daha yüksek kimi dualarda zaman gerekiyor ama bu duam kısa sürede gerçekleşmesi lazım BUNU OKUYAN BANA DUA EDEBİLİRMİ
 • 4 yıl önce
  merhaba şimdi benim çok ama çok istediğim bir dileğim var bu her ne kadar iyi bir şey olmasada ben açılmak istiyorum ve Allahımdan hayırlı değilse hayırlıya çevrilmesini dileyerek istiyorum ama Allahında benim sabrımı ölçtüğünün farkındayım ama mesela heves falan değil benimki ben kapalıyım ve açılmak istiyorum yani gayet doğal bişe bunu tam anlamıyla ailemlede konuşmadım çünkü korkuyorum istemediğim bir okuldada okuyorum mesela onuda söylüyorum ama babam izin vermiyor ben artık dua konusunda herşeyi yaptığımı düşünüyorum ve artık duamın kabul olmasını bekliyorum ben açılsam bile yine Allaha bu derece yakın olacağıma yemin ediyorum
 • Tub* Yı*****
  3 yıl önce
  33 aylık oğlum var. akranları olan özellikle erkek çocuklarından kkuy, bir araya gelmiy. nasıl bir dua tavsiye edersiniz?
  • Şifalı Bitkilerim
   3 yıl önce
   0-3 yaş bebek ve çocuklar için bişey öneremıyoruz doktor kontrolunde olması gerekir. lütfen bir doktora danışınız. çok geçmiş olsun Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
 • 3 yıl önce
  merhaba benim işlerim yolunda gitmiy dua ediyum sürekli olmak üzereyken geri dönüyo bendemi bi eksiklik var acaca hereşeyin allahtan geldigine çok inanıyum ama olmuyo çok sıkıntıdayım.
  • Şifalı Bitkilerim
   3 yıl önce
   Öncelikle ilginize teşekkür ederiz fakat uzmanlarımız sitemizde satışı olan ürünlerle ilgili detaylı bilgi vermektedir,amacımız sizlere daha kaliteli hizmet vermek.. Tekrar Teşekkürler ... Bilgi Hattı: 0224 234 56 78

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp