Manyetik Akupunktur

Geleneksel iğne ile yapılan akupunktur yönteminin dışında manyetik akupunktur kupası ile yapılan bir tedavi yöntemidir.
Eskiden beri özellikle Anadolu'da uygulanmaya devam edilen bardak çekme yöntemine benzer. Manyetik kupa ile yapılan bu yöntem özellikle ön ve arka hat ağlarının açılmasında çok etkin bir rol oynar.

Prof. Guo Livven, manyetik çizgilerin hareket ediş şekillerinden yararlanarak, manyetik akupunktur kupasının Kuzey (N) ve güney (S) kutuplarını belli mesafelerde insan vücudunun arka orta çizgisi üzerinde birleştirerek, hat ağları açma yöntemini keşfedip önemli sonuçlar elde etmiştir.
Bu yönteme, kalp ve beyinde oksijen arttırma tekniği de denilmiştir.

Hat ağlarını çift kutuplu düzleme veya sızdırma yöntemiyle açmak, S kutuplu kupaları ön hatta N kutuplu kupaları arka hatta bulundurarak veya tam tersini uygulayarak yapılır.
insan vücudunun iç organları dikey kesitli manyetik alanın içine sokulur.
Böylece hücrelerin elektrik yükü ve aktivitesi artar, kanın yapışkanlığı azalır, kan dolaşımı hızlanarak düzene girer ve bağışıklık sistemi kuvvetlenir.

Manyetik kupalar bilek, topuk, bacak ve kollarda atardamarların bulunduğu bölgelerde tutularak, dik kesitli manyetik alan oluşturmaları sağlanır.
Bu manyetik alan damar içinde akmakta olan kanı mükemmel derecede olumlu etkiler.
Manyetik alanın etkisi ying-yang (eksi-artı)'ın dengelenmesinin ürünüdür.
Böylelikle dolaşım hızlanır, bu esnada manyetik su içilir, derin nefes alınıp verilmesi tavsiye edilerek dolaşan kanın oksijenleşmesi arttırılır, kanın yapışkanlığı azalır, hücreler canlanır, serbest radikallerin temizlenmesini sağlayan SOD enziminin kandaki oranı artar, kan dolaşımı içinde pıhtılaşma varsa bunu ortadan kaldırır, kan yağlarını düşürür, kan damarlarının esnekliğini ve kayganlığını arttırır, mikro sirkülasyonunu hızlandırarak beyin, karaciğer ve diğer bazı çok önemli organlarımızdaki çok ince kan damarlarında zorlanmakta olan dolaşımı düzenler.
Dolayısıyla manyetik akupunktur kupası, koroner kalp rahatsızlıklarında, yüksek tansiyonda, pıhtı oluşumuna bağlı damar tıkanıklıklarında, damar tıkanıklığına bağlı bazı hafif felç durumlarda mükemmel derecede olumlu etki sağlar.

Ayak altında bulunan akupunktur noktalarına yapıştırılan manyetik kupalar refleksolojide tavsiye edilen masaj noktalarının uyarılmasını sağlayarak muhteşem etkiler meydana getirir.
Deneyimlerimde ayak tabanlarında bulunan siyatik sinir bölgesine uyguladığım masaj ve yapıştırdığım manyetik kupa ile belinden kalçalarına doğru yansıyan şiddetli ağrıları olan hastalarımın çok kısa bir süre içinde ağrılarından kurtulduklarını ya da ağrılarında belirgin bir azalma hissettiklerini gözlemledim.
Ayrıca barsaklarında belirgin bir şekilde tembellik bulunan hastalarımın sadece ayak altı akupunktur noktalarını uyarmam ile, barsak çalışmalarındaki hızlanmanın meydana gelmesi ve barsak çalışma sesini belirgince duymaları onları şaşırtmakta ve bir o kadar da mutlu etmektedir.
Etkinliğin bu denli hızlı ve yüz güldürücü olması, uygulayıcı açısından da oldukça tatmin edicidir.

Ayrıca manyetik akupunktur yöntemi ile el ve ayak üşümeleri, nevroz, uykusuzluk, unutkanlık, mide, barsak ve böbrek hastalıkları, siyatik, romatoid artrid, anüresiz nokturna (gece altını ıslatma), yaşlılarda aşırı halsizlik ve psikosomatik ve hafif ruhsal hastalıklar da tedavi edilebilmektedir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp